Kraków to teren wojny hazardowej
- Apeluję do przedstawicieli różnych partii, by nie traktowali wybiórczo nauczania papieży i nie kawałkowali wypowiedzi biskupów - zachęcał ks. Józef Kloch. - Warto, by niektórzy politycy przeczytali nieco więcej, niż jedno zdanie z katechizmu, wysłuchali przynajmniej półtorej minuty wypowiedzi przewodniczącego Episkopatu i sięgnęli do obszerniejszych fragmentów nauki Kościoła- podsumował rzecznik KEP.
Tak żywą reakcję wywołała wypowiedź Mariusza Kamińskiego (były szef CBA, a obecnie wiceszef PiS). Kilka dni temu w wywiadzie przeprowadzonym przez Monikę Olejnik stwierdził on, że katechizm Kościoła katolickiego "traktuje karę śmierci jako samoobronę".
Postulat przywrócenia kary śmierci za drastyczne zabójstwa ma w planach PiS. Jarosław Kaczyński zapowiedział w ubiegłym tygodniu, że idący w tym kierunku projekt zmian w kodeksie karnym niedługo trafi do Sejmu.
Episkopat nie popiera tej inicjatywy. - Należy wyeliminować karę śmierci, a nie ją przywracać - podkreślił wczoraj ks. Józef Kloch. Przytoczył jasne stanowisko w tej sprawie wyrażone zarówno przez szefa Episkopatu, abp. Józefa Michalika, jak i samego papieża Benedykta XVI.
- Drogą, do której zachęca Kościół, nie jest odbieranie życia, ale kara dożywocia - zaznaczył abp Michalik podczas promocji swojej nowej książki. Podkreślił przy tym, że kiedy nie pozbawia się winowajcy życia, daje mu się szansę na poprawę.
W duchu nauczania Jana Pawła II, kard. Kazimierz Nycz przypomniał też ostatnio, że nikt z ludzi nie może decydować o odbieraniu czegoś, czego nie dał, czyli życia. Także Benedykt XVI podczas audiencji ogólnej apelował o wyeliminowanie kary śmierci.
Miss Polonia z dawnych lat. Zobacz galerię najpiękniejszych kandydatek!
"Super pies, super kot"! Zobacz zwierzaki zgłoszone w plebiscycie i oddaj głos!
Mieszkania Kraków. Sprawdź nowy serwis
Codziennie rano najświeższe informacje z Krakowa prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera!