Prowadzący na terenie Bochni firmę budowlaną 22-latek zamawiając towar prosił o odroczony termin płatności. - Tłumaczył, że ureguluje rachunek w ciągu najbliższych dni, bo spodziewa się zapłaty za wykonane prace budowlane - mówi Łukasz Ostręga, rzecznik prasowy KPP w Bochni.
Sprzedawcy ufając 22-latkowi wystawiali faktury za zakupiony towar z odroczonym terminem zapłaty. Oszust nie miał jednak zamiaru płacić, przynajmniej nie wymaganą kwotę. - Mężczyzna przerabiał dowody potwierdzający dokonanie zapłaty. Przelewał na konto danej firmy symbolicznych kilka złotych, po czym na dokumencie potwierdzającym przelew dopisywał kilka zer zwielokrotniając wartość dokonanej transakcji - tłumaczy rzecznik policji.
O tym procederze policjantów powiadomi właściciele czterech firm, które oszukał na około 13,5 tys. zł. Poszkodowanych może być więcej. Policja apeluje do osób, które zostały oszukane by zgłaszały się na komendę.