https://gazetakrakowska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Budowa linii tramwajowej do Mistrzejowic. Wykonawca sprawdzi, w jakim stanie są budynki w sąsiedztwie trwającej inwestycji

Bartosz Dybała
Wycinka drzew
Wycinka drzew Wojciech Matusik
Wykonawca linii tramwajowej do Mistrzejowic dokona inwentaryzacji budynków, które znajdują się w sąsiedztwie trwającej inwestycji. Chce mieć pewność, że zaplanowane prace nie będą miały negatywnych skutków dla otoczenia. W ostatnich tygodniach duże kontrowersje wśród części mieszkańców Krakowa wzbudzała towarzysząca budowie trasy dla tramwajów wycinka drzew. Pod topór ma ich pójść łącznie 960.

Sprawdzą stan budynków przy planowanej trasie tramwajowej do Mistrzejowic

- Trwają prace, przygotowujące plac budowy tramwaju do Mistrzejowic. Teraz przyszedł czas na inwentaryzację budynków, zlokalizowanych w tzw. strefie wpływu budowy - zapowiada wykonawca.

- Dzięki analizom przed rozpoczęciem prac mieszkańcy, władze miasta i wykonawca będą mieć pewność, że proces przebiega zgodnie z planem i nie niesie negatywnych konsekwencji - podkreśla.

Przypomnijmy, że inwestycja jest realizowana w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego. Na wykonawcę i operatora linii władze Krakowa wybrały konsorcjum firm: PPP Solutions Polska (lider) oraz Gülermak AGir Sanayi Insaat ve Taahhu (partner). Budowa trasy ma kosztować ponad 1,9 mld złotych.

Wykonawca twierdzi, że inwentaryzacja powinna być jak najbardziej aktualna, dlatego wykonuje ją bezpośrednio przed rozpoczęciem prac, które mogą mieć potencjalnie wpływ na sąsiednie budynki.

- Oględziny budynków i lokali polegają na zwięzłym opisie konstrukcji wytypowanych nieruchomości, wykonaniu dokumentacji fotograficznej i spisaniu protokołu z opisem ich aktualnego stanu technicznego - zapowiada wykonawca trasy tramwajowej do Mistrzejowic.

Inwentaryzacja potrwa do końca sierpnia br. Później zostanie sporządzony raport. Właściciel budynku może otrzymać egzemplarz dokumentu niezwłocznie po oględzinach lub w uzgodnionym z nim terminie.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Ostatnia droga Franciszka. Papież spoczął w ukochanej bazylice

Komentarze 3

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

E
Emeryt
Nikt mnie nie przekona zee drzewa między meisnera a Janickiego i dalej obok przystanku trzeba wyciąć. To draństwo i złośliwość urzednikow
R
Rafał
22 lipca, 7:20, Grzegorz:

Ciekawe że na Pachońskiego nikt nikogo o nic nie pytał nie sprawdzali stanu technicznego budynków wokoło.Jak widać na Olszy mieszka bardziej wartościowa cześć mieszkańców..

Jak cicho siedzieliście i wszystko wam pasowało to macie co chcecie.Przez brak reakcji na szaleństwa urzędnicze Kraków stał się nieznośny do .Współczuję ale niestety nasza bierna postawa do tego doprowadza.

G
Grzegorz
Ciekawe że na Pachońskiego nikt nikogo o nic nie pytał nie sprawdzali stanu technicznego budynków wokoło.Jak widać na Olszy mieszka bardziej wartościowa cześć mieszkańców..
Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska