Szpital specjalistyczny w Nowym Sączu czeka kolejna rozbudowa. W związku z tym, że placówka ciągle się rozwija, zdobywamy pieniądze na rozbudowę co ma przełożyć się na wygodę pacjentów. Trwają prace rozbiórkowe, wkrótce w tym miejscu postanie coś zupełnie nowego.
- Będzie to nowy pawilon diagnostyczno-apteczny, który będzie się znajdował na miejscu obecnej bakteriologii. Obiekt został wyburzony, a nowy budynek będzie połączony z podstawowym budynkiem szpitala, także z poradnią chirurgii urazowo- ortopedycznej oraz nawietrznym łącznikiem z budynkiem onkologii. - mówi Agnieszka Zelek-Rachtan, rzeczniczka sądeckiego szpitala.
Będzie to spore ułatwienie dla personelu, dlatego że obecnie wszystkie pracownie rozmieszczone są w kilku niezależnych budynkach. Personel musi poruszać się pomiędzy różnymi budynkami, aby trafić do odpowiednich pracowni. Nowy budynek znacznie ułatwi ich pracę.
- W budynku będzie znajdować się medyczne laboratorium diagnostyczne z wszystkimi swoimi pracowniami, a więc mikrobiologią, serologią, z bankiem krwi i całą analityką. Będzie też szpitalna z pracownią cytostatyków oraz pracownią żywienia pozajelitowego, której obecnie nie mamy, a jest taki wymóg. W chwili obecnej te preparaty do żywienia pozajelitowego są przygotowywane dla nas w Krakowie - dodaje rzeczniczka. Działalność ostatniej pracowni pozwoli szpitalowi zaoszczędzić spore środki - wyjaśnia rzeczniczka.
Wejście do pawilonu będzie dla pacjentów z poziomu podwórka, także nawet pacjenci poruszający się na wózkach czy o kulach z niepełnosprawnościami będą mogli swobodnie dojść do punktu pobrań.
Będą testy na sepsę w sądeckim szpitalu
Działalności szpitala ma być rozszerzona, placówka przygotowuje się również do wykonywania testów na sepsę w laboratorium. W planach jest zakup aparatu do wykonywania szybkich testów na sepsę.
- W tej chwili te badania są wysyłane. Jest to o tyle ważne, że sepsa, jak wszyscy wiedzą, jest bardzo ciężkim zakażeniem. Pacjenci często umierają, a na te wyniki w chwili obecnej czekamy 2-3 dni. Jest to czasami za późno, zanim lekarz stwierdzi, czy jest to sepsa czy nie, i postawi odpowiednią diagnozę i zastosuje odpowiednie leczenie - dodaje.
