Z całej kwoty - 2,7 mln zł jest na zadania o charakterze ogólnomiejskim i 1,8 mln na zadania dzielnicowe. W weekend rozpoczęło się głosowanie na Budżet Obywatelski 2014.
Oddawać głosy można na dwa sposoby. Pierwszy to na stronie internetowej www. budzet.krakow.pl przez wypełnienie elektronicznego formularza. Drugi sposób to oddanie głosu w siedzibach Rad Dzielnic (lista punktów głosowania na www.budzet.krakow. pl). Tam także można zapoznać się z listą 438 proponowanych zadań. Wśród nich m.in. wprowadzenie w podstawówkach zajęć z języka angielskiego pięć razy w tygodniu, budowę hali sportów ekstremalnych, darmowy dostęp do miejskiego wifi czy utworzenie ogrodzonego parku dla psów.
Aby oddać głos, trzeba być mieszkańcem Krakowa i mieć ukończone 16 lat. Na formularzu należy podać swoje nazwisko, adres i PESEL. Każdy może wybrać 10 różnych propozycji - 5 ogólnomiejskich i 5 dzielnicowych. Co ważne, trzeba wybrać tylko jedną dzielnicę. Nie można oddawać głosów na projekty z różnych części miasta.
Budżet Obywatelski cieszy się sporym zainteresowaniem wśród krakowian. Magistrat podał informację, że w ciągu 22 godzin wyborów wypełniono aż 5001 formularzy. W komisji wyborczej w Dzielnicy XVIII już po dwóch głosowaniach zabrakło formularzy. Wybory potrwają do 5 października br.
"Gazeta Krakowska" na Twitterze i Google+
Artykuły, za które warto zapłacić! Sprawdź i przeczytaj
Codziennie rano najświeższe informacje z Krakowa prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera!