Piłka nożna. W meczu 8. kolejki Centralnej Ligi Juniorów U-18 Wisła Kraków wygrała w Zabierzowie ze Śląskiem Wrocław 4:0.

Wisła rozgromiła Śląsk, który w środę, w zaległym spotkaniu, wygrał w Szczecinie z niepokonaną wcześniej i liderującą w tabeli Pogonią 5:4 (krakowianie tego samego dnia w Poznaniu ulegli, mimo bardzo dobrej gry, Lechowi 0:1).

W Zabierzowie wiślacy zagrali bardzo skutecznie, choć zaczęli mecz trochę nerwowo.

- Być może chłopców sparaliżowała obecność telewizji i to, że we wcześniejszych meczach stwarzali sobie sytuacje, ale nie potrafili ich wykorzystywać - tłumaczy trener "Białej Gwiazdy" Paweł Regulski. - Z minuty na minuty ich gra była jednak płynniejsza.

Jako pierwszy do siatki trafił Damian Korczyk, ale sędzia dopatrzył się spalonego. W 9 min Kacper Wydra huknął z rzutu wolnego, piłka odbiła się od poprzeczki i wpadła za linię bramkową. To był pierwszy gol 16-latka w rozgrywkach CLJ. Wkrótce potem arbiter za faul podyktował rzut karny, ale Broda obronił strzał Piotra Samca-Talary. Wynik podwyższył głową Kacper Laskoś po dośrodkowaniu Marcina Grabowskiego.

Na początku drugiej połowy spotkania dwie kontry wiślaków zakończyły się kolejnymi golami. Najpierw Jakub Zawada sfinalizował prostopadłe podanie Wydry do Arkadiusza Kasi i zagranie tego drugiego, a następnie Wydra skorzystał z asysty Korczyka. Wrocławianie zrewanżowali się m.in. dwoma strzałami w słupek.

- Śląsk to bardzo mocny zespół w ofensywie, mający groźnych i kreatywnych zawodników, ale i posiadający ich deficyt w defensywie. Nieprzypadkowo wcześniej strzelił aż 20 bramek i stracił tyle samo. Byliśmy jednak na to przygotowani - zapewnia trener Regulski.

Wisła Kraków - Śląsk Wrocław 4:0 (2:0)

Bramki: 1:0 Wydra 9, 2:0 Laskoś 20, 3:0 Zawada 48, 4:0 Wydra 52.

Wisła: Broda - Zawada (65 Gałka), Laskoś, Szot, Grabowski - Morys (70 Wyjadłowski), Moskiewicz, Malik, Kasia (75 Gruszkowski), Korczyk (60 Chmiel) - Wydra.

Materiał oryginalny: Centralna Liga Juniorów U-18: efektowne zwycięstwo Wisły Kraków ze Śląskiem Wrocław [ZDJĘCIA] - Dziennik Polski