Głównym celem działalności Centrum Obywatelskiego jest wsparcie dla organizacji pozarządowych i stowarzyszeń. W ramach wsparcia można między innymi rezerwować sale konferencyjne i przestrzenie coworkingowe. Jest to propozycja rozwiązania dla tych grup, które nie mają swoich własnych siedzib lub potrzebują pomieszczenia do organizacji większych spotkań.
Podczas szczytu epidemii koronawirusa organizacje pozarządowe były tymi podmiotami, które ucierpiały w największym stopniu. Centrum Obywatelskie staje naprzeciw ich potrzebom w nowej rzeczywistości.
Poza udostępnieniem przestrzenii, Centrum Obywatelskie oferuje także szeroką ofertę szkoleń, seminariów, doradztwa, coachingu czy mentoringu. W najbliższym czasie mają odbyć się bezpłatne szkolenia, które pomogą organizacjom pozarządowym w zdobyciu wiedzy na temat promocji, fundraisingu, pozyskiwania grantów, tworzenia grafik, współpracy z mediami, a także kwestii księgowych i prawnych. Rejestracja na szkolenia odbywa się przez Facebooka Centrum, a także stronę internetową. Większość z nich odbywa się online w godzinach 17:00-19:00.
Wraz ze wznowieniem działalności, Centrum Obywatelskie wprowadziło specjalne zasady zgodnie z obowiązującym reżimem sanitarnym. Należą do nich m.in.:
- przyjmowanie rezerwacji dla grup liczących nie więcej niż 15 osób
- bezwzględna konieczność zakrywania nosa i ust
- dezynfekcja rąk podczas wejścia i przebywania na terenie Centrum.
Dokładne zasady można sprawdzić na stronie internetowej CO.
FLESZ - Pilnuj swojego dowodu. Nieostrożność przypłacisz długami
- Atlas grzybów trujących i jadalnych. Kluczowe różnice na przykładowych zdjęciach
- Demoniczne nazwy wsi w Małopolsce i ich "boskie" przeciwieństwa
- Oni nie skończyli studiów, a mają miliony. Jak to możliwe?!
- Tak wygląda budowana zakopianka [NOWE ZDJĘCIA]
- Zmiany w sklepach. Nowy obowiązek przy sprzedaży mięsa
- Te dzikie zwierzęta żyją w Krakowie [ZDJĘCIA]
