https://gazetakrakowska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Krakowianie mają głos w dalszym rozwoju działań na rzecz zrównoważonego transportu

Aleksandra Łabędź
Już 12 stycznia rozpoczną się konsultacje społeczne w ramach Krakowskiego Panelu Transportowego i potrwają do 3 lutego.
Już 12 stycznia rozpoczną się konsultacje społeczne w ramach Krakowskiego Panelu Transportowego i potrwają do 3 lutego. fot. andrzej banas / polska press
Już 12 stycznia rozpoczną się konsultacje społeczne w ramach Krakowskiego Panelu Transportowego i potrwają do 3 lutego. Mieszkańcy i mieszkanki Krakowa oraz lokalne organizacje pozarządowe NGO będą mogli wyrazić swoje opinie na temat dalszego rozwoju działań na rzecz zrównoważonego transportu. Wszystkie spotkania konsultacyjne odbędą się w trybie stacjonarnym. Nie trzeba się wcześniej zapisywać - wystarczy przyjść na spotkanie.

Konsultacje społeczne zostaną przeprowadzone w formie spotkań warsztatowo-informacyjnych 12 stycznia dla krakowskich organizacji pozarządowych (NGO) oraz 17 stycznia dla mieszkańców i mieszkanek. Dodatkowo od 12 stycznia będzie dostępny formularz konsultacyjny, w którym będą zbierane opinie mieszkańców i mieszkanek oraz lokalnych NGO.

Organizatorami konsultacji są: Fundacja Optimum Pareto i Pole Dialogu, operator Krakowskiego Panelu Transportowego we współpracy z Wydziałem Polityki Społecznej i Zdrowia UMK.

- Dodatkowo od 12 stycznia do 3 lutego będzie można podzielić się swoimi opiniami za pośrednictwem formularza konsultacyjnego (w formie ankiety elektronicznej lub papierowej) - informuje krakowski magistrat.

Głównym założeniem konsultacji jest poznanie potrzeb i opinii mieszkańców i mieszkanek oraz krakowskich organizacji pozarządowych i grup nieformalnych w zakresie rozwoju zrównoważonego transportu w mieście. Wnioski wypracowane podczas konsultacji będą podstawą do dobrego przygotowania Krakowskiego Panelu Transportowego i wyznaczą kierunek priorytetowych zagadnień, które zostaną poruszone w części edukacyjnej panelu.

W czasie konsultacji uczestnicy odpowiedzą na pytania:

  • Jak Miasto Kraków i mieszkańcy mogą wpływać na dalszy rozwój działań na rzecz zrównoważonego transportu?
  • W jaki sposób możemy optymalizować przemieszczanie się po mieście?
  • W jaki sposób powinno zapewniać się miejsca parkingowe w mieście?
  • W jaki sposób możemy zmniejszyć emisję z transportu i zarządzać ruchem pojazdów na terenie Krakowa po domknięciu obwodnicy autostradowej?

Terminy i miejsce konsultacji:

Spotkanie dla NGO
12 stycznia 2023 r. godz. 18.00–19.30

Spotkanie dla mieszkańców i mieszkanek
17 stycznia 2023 r. godz. 18.00–19.30

Centrum Obywatelskie
ul. Reymonta 20 (budynek Stadionu Miejskiego im. Henryka Reymana) - I piętro, pokój 39

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Ostatnia droga Franciszka. Papież spoczął w ukochanej bazylice

Komentarze 3

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość
Ciekaw jestem ile osób nie dojedzie na czas przez ten zrównoważony transport do szpitala.
G
Gość
No ten zrównoważony transport Franka i Grygi doprowadził do paraliżu miasta.Cała ta idea zrównoważonego transportu (czytaj korkowanie miasta) przyczynia się znacznie do niepotrzebnego spalania paliw i emisji .Kompletne przeciwieństwo tego co mówią.Mam nadzieję że ktoś ich rozliczy za ten burdel drogowy.Za rok wybory zobaczymy.
K
Krakowianie
NIE CHCEMY „zrównoważonego” transportu; chcemy NORMALNEGO transportu — tj. takiego, jaki był dostępny zanim za jego (dez)organizację zabrali się Franek i Gryga.
Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska