Remont budynku centrum edukacji przyrodniczej pochłonął w sumie ponad 15 mln zł. Był on podzielony na dwa etapy. Pierwszy z nich zakończył się w 2016 roku. W jego trakcie powstała sala multimedialna dla najmłodszych, gdzie dzieciaki mogą poznać tatrzańską przyrodę poprzez gry i zabawy, w tym gry multimedialne (np. mogą poskakać jak kozice).
Druga część remontu właśnie się zakończyła. - Teraz w ramach centrum edukacyjnego zwiedzający mogą zobaczyć m.in. największą w Polsce makietę Tatr. Na 18 metrach kwadratowych zobaczyć odwzorowaliśmy dokładnie Tatry polskie i słowackie. Makieta połączona jest z prezentacją multimedialną, na której pokazujemy m.in. najwyższe szczyty Tatr, najbardziej atrakcyjne dla turystów miejsca, ale także podajemy informacje np. z jakich skał zbudowane są Tatry - wyjaśnia Jan Krzeptowski Sabała z TPN.

Zwiedzający mogą także podziwiać trzy multimedialne dioramy, które przenoszą nad do lasu, na Przysłop Miętusi i do jaskini. W tym ostatnim miejscu poczuć można m.in. chłód jaskini, usłyszeć echo, czy zobaczyć pod naszymi nogami płynący dnem jaskini potok.
- W budynku mamy także dwie sale kinowe, w tym salę, gdzie prezentujemy film z technologii 3D z dodatkowymi efektami - mówi Jan Krzeptowski Sabała. Oglądający film mogą podziwiać Tatry z lotu orła, poczuć jak przechylają się fotele kinowe, poczuć wiatr etc.
Szymon Ziobrowski, dyrektor TPN, zaznacza, że nowe centrum dedykowane jest głównie dla dzieci i młodzieży. - To głównie z myślą o nich zdecydowaliśmy się postawić na multimedia - zaznacza Ziobrowski.
ZOBACZ KONIECZNIE:
