https://gazetakrakowska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Ceny produktów spożywczych w Polsce. Duże różnice pomiędzy województwami

RED
Sprawdziliśmy ceny produktów w różnych częściach Polski, które często ściągamy ze sklepowych półek
Sprawdziliśmy ceny produktów w różnych częściach Polski, które często ściągamy ze sklepowych półek Łukasz Kasprzyk
Wydawać by się mogło, że gdziekolwiek pojedziemy na zakupy spożywcze, w każdej części Polski za chleb czy jajka zapłacimy tyle samo. Nic bardziej mylnego. Ceny potrafią być diametralnie różne w zależności od województwa, w którym zaopatrzymy się w niezbędne produkty. Tak wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego za październik br. Okazuje się, że np. na Pomorzu za mleko krowie zapłacimy 2,60 zł. Ale już u nas, w Małopolsce, kosztuje ono ponad 3 zł. Sprawdziliśmy również ceny innych produktów, które często ściągamy ze sklepowych półek. Sprawdźcie, gdzie zapłacimy za nie najmniej, a gdzie najwięcej, przechodząc do kolejnych zdjęć w galerii. Posługuj się myszką, klawiszami strzałek na klawiaturze lub gestami

FLESZ - Zima łagodna i bez śniegu?

W naszym zestawieniu porównaliśmy ceny poniższych produktów:

  • chleb pszenno-żytni
  • jaja kurze świeże (1 szt.)
  • kasza jęczmienna (0,5 kg)
  • masło (200 g)
  • mąka pszenna (1 kg)
  • mięso wołowe bez kości (1 kg)
  • mleko krowie (1 l)
  • polędwica drobiowa (1 kg)
  • pomarańcze (1 kg)
  • ser twarogowy półtłusty (1 kg)
  • szynka wieprzowa gotowana (1 kg)
  • ziemniaki (1 kg)

Ceny detaliczne tych produktów podaliśmy za Głównym Urzędem Statystycznym. Dane pochodzą z października 2020.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Rolnictwo

Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska