Uniwersytet Jagielloński aktualnie prowadzi rekrutację na organizowany przez Wydział Matematyki i Informatyki kurs z zakresu cyberbezpieczeństwa oraz na wybrane ścieżki/granty w szkołach doktorskich.
Rekrutacja na studia I stopnia, jednolite magisterskie oraz II stopnia rozpocznie się: 8 lutego – dla wybranych studiów II stopnia prowadzonych w języku angielskim (obywatele polscy oraz cudzoziemcy); 28 lutego – dla pozostałych studiów prowadzonych w języku angielskim oraz 6 marca – dla cudzoziemców na studia prowadzone w języku polskim.
Na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie trwa właśnie rekrutacja na studia stacjonarne i niestacjonarne II stopnia na kierunkach: gospodarka przestrzenna, inżynieria jakości produktu, logistyka, transport i spedycja oraz zarządzanie i inżynieria produkcji. Kandydaci na studia stacjonarne mają czas na rejestrację do 25 lutego. Natomiast rekrutacja na studia niestacjonarne trwa do 29 lutego. Więcej: studiuj.uek.krakow.pl.
ZOBACZ NASZ SPECJALNY DODATEK „EDUKACJA”
Od informatyki aż po dietetykę
Uniwersytet Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie rekrutację śródroczną rozpoczął 15 stycznia. Potrwa ona do połowy lutego. Można zapisać się na wybrane kierunki studiów II stopnia (stacjonarnych i niestacjonarnych) rozpoczynających się w semestrze letnim.
Osoby chcące studiować na UKEN mają do wyboru następujące kierunki: edukacja techniczno-informatyczna, gospodarka przestrzenna, informatyka oraz inżynieria bezpieczeństwa. Najwięcej miejsc, bo w sumie po 130 na studiach stacjonarnych i niestacjonarnych, przygotowano na kierunkach edukacja techniczno-informatyczna oraz inżynieria bezpieczeństwa. Natomiast na informatyce na kandydatów czeka łącznie 75 miejsc, a na gospodarce przestrzennej – 50.
Na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie rekrutacja na studia II stopnia ruszyła 10 stycznia i potrwa – w zależności od wypełnienia limitów miejsc – do końca lutego. Uczelnia przygotowała 1209 miejsc na studiach stacjonarnych i 690 miejsc na niestacjonarnych. Kandydaci mają do wyboru 22 kierunki studiów stacjonarnych i 15 kierunków niestacjonarnych.
Wśród kierunków, spośród których można wybierać, znalazły się m.in.: architektura krajobrazu, dietetyka, gospodarka przestrzenna, leśnictwo, ochrona środowiska, technologia roślin leczniczych i prozdrowotnych, transport i logistyka, zarządzanie i inżynieria produkcji czy zootechnika.
Szczegóły na rekrutacja.urk.edu.pl. Dodajmy, że UEK organizuje również dzień otwarty uczelni – zaplanowano go na 21 marca.
Wyższa Szkoła Zarządzania i Bankowości w Krakowie prowadzi rekrutację na kierunek informatyka stosowana (studia II stopnia trwające trzy semestry, niestacjonarne, rozpoczną się od marca). To jeden z najnowszych kierunków o profilu praktycznym dostępnych w ofercie WSZiB. Program studiów obejmuje dwie specjalizacje: technologie informatyczne w big data oraz software engineer i produkcja oprogramowania.
Studia na tym kierunku skupiają się na kształtowaniu umiejętności „twardych” związanych z tzw. kanonem informatyka, jak też „miękkich” – menedżera w sektorze IT. Uwzględniają przy tym najnowsze trendy związane z narzędziami ICT.
Nowoczesne formy kształcenia
Zimową rekrutację prowadzą również uczelnie spoza Krakowa. Na Akademii Tarnowskiej odbędzie się ona w terminie 1–16 lutego. Uczelnia ma do zaoferowania studia II stopnia na kierunku technologia chemiczna (konieczność przeprowadzenia zimowego naboru wynika ze specyfiki studiów na tym kierunku).
– Program studiów na kierunku technologia chemiczna skonstruowany jest w oparciu o nowoczesne formy kształcenia łączące multimedialne wykłady teoretyczne z praktycznym zdobywaniem wiedzy w ramach zajęć laboratoryjnych, podczas których studenci mogą rozwijać umiejętności eksperymentatorskie, realizować własne pomysły i projekty – mówi dr hab. inż. Łukasz Jęczmionek, prof. AT, dziekan Wydziału Politechnicznego.
Wszystkie informacje dotyczące rekrutacji na ten oraz inne kierunki z oferty dydaktycznej Akademii Tarnowskiej dostępne są na stronie rekrutacja.anstar.edu.pl.
Natomiast Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie oficjalnie otworzyła rekrutację na nadchodzący semestr letni już 8 stycznia. W ofercie tej uczelni znalazły się kierunki odpowiadające oczekiwaniom współczesnego rynku pracy i przygotowujące do dalszego rozwoju zawodowego. Wśród nich są: informatyka (studia II stopnia) z odrębną ścieżką kształcenia Cyberbezpieczeństwo oraz Social Work (studia I stopnia w języku angielskim). Rekrutacja potrwa do 29 marca.
