Politechnika Krakowska rekrutację zimową prowadzi od 15 stycznia. Oferta studiów II stopnia jest atrakcyjna, nie zabrakło też w niej ciekawych nowości – takich jak np. kierunek geoinformatyka czy specjalność energetyka jądrowa.
Na zainteresowanych studiami II stopnia na Politechnice Krakowskiej czekają kierunki (a w ich ramach kilkadziesiąt specjalności) takie jak m.in.: architektura, architektura krajobrazu, automatyka i robotyka, biotechnologia, budownictwo, elektrotechnika i automatyka, energetyka, fizyka techniczna, gospodarka przestrzenna, informatyka, informatyka stosowana, infotronika, inżynieria medyczna, mechanika i budowa maszyn, odnawialne źródła energii i infrastruktura komunalna, pojazdy samochodowe, środki transportu i logistyka, technologia chemiczna, transport.
W tym roku akademickim pojawiły się także nowe kierunki i specjalności. Politechnika Krakowska rozpoczyna m.in. kształcenie inżynierów w zakresie energetyki jądrowej. Nie zabrakło też nowości w języku angielskim. Jest nią kierunek Additive Manufacturing, prowadzony wspólnie przez Wydział Inżynierii Materiałowej i Fizyki PK oraz Politechnikę Lwowską.
Elektroniczna rejestracja kandydatów na PK rozpoczęła się 15 stycznia i potrwa do 5 lutego. Na większości wydziałów ogłoszenie list osób zakwalifikowanych do wpisu na listę studentów nastąpi do 12 lutego. Harmonogram rekrutacji i wszystkie szczegółowe informacje dostępne są na portalu rekrutacyjnym: rekrutacja.pk.edu.pl.
Ponad 60 kierunków do wyboru na AGH
Krakowska Akademia Górniczo-Hutnicza rekrutację na studia II stopnia rozpoczęła 8 stycznia. System e-Rekrutacja jest otwarty do 8 lutego dla studiów niestacjonarnych oraz do 11 lutego dla stacjonarnych. Kandydaci na studia stacjonarne mają do wyboru ponad 60 kierunków, w tym cztery w języku angielskim i siedem nowości.
Oto nowe kierunki w ofercie studiów II stopnia na AGH: chemia budowlana (na Wydziale Inżynierii Materiałowej i Ceramiki); cyberbezpieczeństwo (Wydział Informatyki, Elektroniki i Telekomunikacji); ekotechnologie cieplne (Wydział Inżynierii Metali i Informatyki Przemysłowej, pogram tych studiów został opracowany we współpracy z Małopolską Izbą Inżynierów Budownictwa w Krakowie); energetyka jądrowa (Wydział Energetyki i Paliw), geośrodowisko miasta (Wydział Geologii, Geofizyki i Ochrony Środowiska); nanoinżynieria materiałów (Wydziały: Fizyki i Informatyki Stosowanej oraz Inżynierii Materiałowej i Ceramiki) oraz transport w przemyśle 4.0 (Wydział Inżynierii Mechanicznej i Robotyki, dodać warto, że jest to kierunek unikatowy w skali Polski).
Szczegółowe informacje na temat rekrutacji zimowej na studia II stopnia na AGH (wraz z opisem wszystkich kierunków, harmonogramem i warunkami) dostępne są na stronie www.rekrutacja.agh.edu.pl.
ZOBACZ NASZ SPECJALNY DODATEK „EDUKACJA”
