W piątek ujawniono, ze do aresztu trafili: jeden z managerów polskiego oddziału chińskiego koncernu Huawei oraz mjr Piotra D. To były oficer ABW, którzy przez wiele lat pełnił różne kierownicze funkcje w MSWiA w Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego oraz w Urzędzie Komunikacji Elektronicznej. W grudniu 2011 roku zdymisjonowano go z funkcji wiceszefa Departamentu Bezpieczeństwa Teleinformatycznego i doradczy szefa ABW. Media spekulowały wówczas, że miało to związek z tzw. infoaferą. Czyli skandalem korupcyjnym związanym kupowaniem =komputerów i oprogramowania dla policji i MSWiA. Piotr D. był pracownikiem naukowym m. in. Uniwersytetu im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego.
Jego nazwisko znaleźliśmy na planie zajęć pierwszego semestru „Studiów Podyplomowych Prawa Karnego Gospodarczego dla sędziów i prokuratorów”. Zorganizowane zostały na Wydziale Prawa, Administracji Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego. Zajęcia na pierwszym semestrze studiów zaczęły się w połowie września ubiegłego roku a skończyły 5 stycznia. Piotr D. prowadził wykłady na temat „Współpracy służb w zwalczaniu przestępczości gospodarczej i skarbowej” a także zajęcia warsztatowe z przedmiotu „Biały wywiad”.
Rzecznik uczelni dr Ryszard Balicki mówi nam, że studia to projekt finansowany przez Ministerstwo Sprawiedliwości. „Środowiska prokuratorskie” poleciły Piotra D. jako fachowca. Wiadomo też, z jego CV, że to były funkcjonariusz służb specjalnych. Zajęcia zakończyły się już. Ich uczestnicy ocenili je wysoko.
Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego zatrzymała Polaka i Chińczyka podejrzanych o szpiegostwo. Sąd zdecydował o areszcie podejrzanych na trzy miesiące.
- Zatrzymani pod zarzutem szpiegostwa to Piotr D., w przeszłości wysoki urzędnik wielu instytucji państwowych, oraz Weijing W., jeden z dyrektorów polskiego oddziału chińskiego koncernu telekomunikacyjnego - poinformował rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn.
Weijing W. jest jednym z dyrektorów polskiego oddziału Huawei.
W toku śledztwa przeszukano mieszkania podejrzanych i zabezpieczono dowody, m.in. nośniki danych.
[/cyt]