Małopolska zachodnia. Hulajnogi dostępne przez cały rok
E-hulajnogi TIER można wypożyczyć obecnie m.in. w Chrzanowie, Oświęcimiu i Trzebini. Pojazdy te kojarzą się z głównie z krajobrazem letnim, jednak jak zapewnia operator przystosowane są także do jazdy w gorszych warunkach także zimowych. Dlatego w minionych miesiącach nie zniknęły one całkowicie z ulic, a ostatnio jest ich coraz więcej.
Liczba pojazdów jest na bieżąco dopasowywana do aktualnego zapotrzebowania. Ze względu na specyfikę okresu zimowego była ona zredukowana - tłumaczy Mathieu Deloly, Dyrektor Zarządzający TIER Mobility Poland.
Jak dodaje, w okresie zimowym występuje mniejsze zainteresowanie e-hulajnogami ze strony użytkowników, którzy rzadko lub pierwszy chcieliby z nich skorzystać. - W wymagających warunkach pogodowych, na skorzystanie z e-hulajnogi decydują się ci użytkownicy, którzy wiedzą, jak bezpiecznie poruszać się e-hulajnogami - podkreśla Mathieu Deloly.[/cyt]
Firma TIER w każdym regionie posiada magazyn i w zależności od sytuacji w danym mieście, wystawia mniej lub więcej hulajnóg.
W regionie Chrzanowa i Trzebini około 80 proc. użytkowników regularnie korzysta z e-hulajnóg TIER. Co ciekawe, średnia długość wykonywanych przez nich przejazdów to ok. 6,5 minuty. W praktyce oznacza to, że e-hulajnogi stanowią doskonałe uzupełnienie transportu miejskiego i służą głównie na krótszych dystansach.
Zasady bezpiecznej jazdy na elektrycznej hulajnodze
Podczas jazdy w trudnych warunkach, gdy na drodze znajdują się mokre liście lub kałuże, konieczne jest podjęcie dodatkowych środków ostrożności. Sposobem na zachowanie bezpieczeństwa jest poruszanie się z prędkością odpowiednią do stanu nawierzchni drogi, co pozwoli czuć się pewnie na e-hulajnodze, a w razie potrzeby zapewni bezpiecznie hamowanie. Na mokrej powierzchni droga hamowania jest wydłużona, w związku z tym należy rozpocząć manewr hamowania z odpowiednim wyprzedzeniem – szczególnie jeżeli zbliżamy się do przejścia dla pieszych lub jesteśmy w pobliżu ścieżki rowerowej.
Po zmroku warto również pamiętać o zakładaniu kamizelek odblaskowych oraz o kasku, którego noszenie podczas jazdy e-hulajnogą jest zalecane przez cały rok. Przydatne mogą okazać się także rękawiczki, które także w tym okresie, gdy jest chłodno pozwalają ochronić dłonie przed niskimi temperaturami, a co za tym idzie bezpieczniej kierować e-hulajnogami.
Bądź na bieżąco i obserwuj
- Tajemnicze zapadlisko w centrum Chrzanowa. "Pod ziemią jest bunkier"?
- Ponad 400 osób wzięło udział w biegu „Tropem Wilczym” w Balinie
- Znów zapadła się ziemia na osiedlu w Trzebini. Zapadlisko przy stadionie
- Plac zabaw w parku miejskim w Chrzanowie woła o remont
- Ukraińcy dziękują za to, co dostają. Pomoc potrzebna jest nadal
FLESZ - 7-krotny wzrost zainteresowania służbą w WOT
