Szkoły średnie z powiatu chrzanowskiego przygotowały swoje stanowiska, gdzie można było m.in. dowiedzieć się jakie oferują kierunki nauki, dlaczego warto wybrać daną placówkę oraz porozmawiać z uczącą się tam młodzieżą.
Gości do odwiedzenia stanowiska Zespołu Szkół Ekonomiczno-Chemicznych w Trzebini zachęcały Natalia Herma i Aleksandra Janas, ubrane w stroje stewardess. To nie był tylko chwyt marketingowy, bo od nowego roku szkolnego w tej placówce będzie można kształcić się na kierunku technik eksploatacji portów i terminali.
- Osoba po ukończeniu tego kierunku uzyska niezbędną wiedzę w zawodzie stewardessy - mówi Aleksandra Janas.
Na innych stanowiskach można było zobaczyć działalność systemów komputerowych, układów mechanicznych, urządzeń rozpoznających autentyczność banknotów oraz stoiska fryzjerskie.
Niestety targi cieszyły się małym zainteresowaniem, mimo, że w jednym miejscu była oferta wielu szkół. Mało kto wiedział o targach, a gimnazja nie zorganizowały wizyty dla swoich uczniów.
WIDEO: Co trzeba wiedzieć adoptując psa?
Autor: Dzień Dobry TVN, x-news