CLJ U-15. Niesamowite mecze na finiszu rozgrywek. Od 0:3 do 3:3 w derbach w Rącznej, dziesięć goli w meczu Sandecji w Kielcach!

Trampkarze starsi Cracovii w rundzie wiosennej siedem meczów wygrali, dwa remisowali, pięć przegrali cracovi.pl
Zakończyły się rozgrywki rundy wiosennej w grupie D Centralnej Ligi Juniorów U-15. W 14., ostatniej kolejce Cracovia zremisowała w Rącznej z Wisłą Kraków 3:3, a Sandecja Nowy Sącz przegrała w Kielcach z Koroną 3:7. Grupę wygrała Stal Rzeszów (zagra w półfinale mistrzostw Polski). Cracovia zajęła trzecie, Wisła czwarte, a Sandecja szóste miejsce.

Derby w Rącznej miały niesamowity przebieg. Wiślacy przez ponad godzinę prowadzili 3:0. Najpierw Bartłomiej Koryga płaskim strzałem pokonał Jakuba Frasia, potem Demian Lesin obrócił się z piłką w polu karnym gospodarzy i trafił do siatki, a tuż po przerwie Kacper Symula ładnym uderzeniem podwyższył wynik.

„Pasy" długo grały nieskutecznie, ale w końcu przełamały strzelecką niemoc. Bartłomieja Bakałę pokonali - w odstępie 21 minut - Kacper Łędzki głową oraz Fabian Bzdyl z rzutu karnego i z akcji. Drużyna "Białej Gwiazdy" kończyła mecz w osłabieniu, gdyż w 75 minucie czerwoną kartkę otrzymał Symula.

Radosny futbol zaprezentowały drużyny w Kielcach, gdzie padło aż dziesięć goli. Gospodarze prowadzili m.in. 5:1 i 6:2. Pecha miał Paweł Stępkowicz (Sandecja), który w pierwszej połowie meczu zderzył się głową z rywalem i został odwieziony do szpitala.

Bramki dla Sandecji strzelili: Kamil Gruszczyński po otrzymaniu prostopadłego podania i pokonaniu kieleckiego bramkarza w sytuacji sam na sam, Mateusz Jaworski z rzutu karnego i Antoni Macałka, który wykorzystał błąd przeciwników.

Cracovia - Wisła Kraków 3:3 (0:2)
Bramki: 0:1 Koryga 19, 0:2 Lesin 39, 0:3 Symula 45, 1:3 Łędzki 69, 2:2 Bzdyl 71 karny, 3:3 Bzdyl 80.

Korona Kielce - Sandecja Nowy Sącz 7:3 (2:1)
Bramki dla Sandecji: Gruszczyński, Jaworski karny, Macałka.

Kolejność w grupie: 1. Stal Rzeszów (40 pkt), 2. Górnik Łęczna (27), 3. Cracovia (23), 4. Wisła Kraków (18), 5. Korona Kielca (17), 6. Sandecja Nowy Sącz (15), 7. Resovia (8), 8. Motor Lublin (7).

Jednym z napastników powracających do Wisły Kraków jest Hubert Sobol. Zobacz w galerii wszystkich piłkarzy, przesuwaj zdjęcia w prawo

Wisła Kraków ma całą nową jedenastkę! Oto piłkarze, którzy w...

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0