Comarch Cracovia łatwo rozprawiła się z Ciarko Marmą STS Sanok

Comarch Cracovia - Marma Ciarko STS Sanok
Comarch Cracovia - Marma Ciarko STS Sanok Andrzej Banaś
W kolejnym meczu Polskiej Hokej Ligi comarch Cracovia nie miała żadnych kłopotów z pokonaniem Marmy Ciarko STS Sanok. Podopieczni trenera Rudolfa Rohaczka wypunktowali rywali.

Po tygodniowej przerwie Comarch Cracovia wróciła do meczów ligowych. Wrócił też do gry po kontuzji środkowy napastnik – Polak. Jeszcze dwa tygodnie temu to sanoczanie byliby faworytem, zaczęli bowiem sezon rewelacyjnie, ale potem doznali zadyszki, „Pasy” wygrały z nimi w Sanoku 4:2.

„Pasy” były więc wyraźnym faworytem i idealnie wywiązały się z zadania. Najpierw dały się „wyszumieć” gościom, którzy wiele strzelali i Zabolotny zwijał się jak w ukropie. Potem jednak, gdy doszło do konkretów – przemawiali tylko gospodarze. Najpierw Arrak strzelił precyzyjnie z bulika, a następnie, gdy grali w przewadze, Kinnunen świetnie strzelił z linii niebieskiej.

Początek II tercji to nadal dominacja „Pasów” - Racuk objechał bramkę i wyłożył go Csamango, a po chwili, znów podczas gry w przewadze Wronka trafił w „okienko”. W ostatniej tercji gospodarze oszczędzali już siły bo we wtorek o godz. 18 czeka ich ostatnie starcie w Lidze Mistrzów z Farjestad Karlstad. Nie znaczy to, że nie podwyższyli wyniku – w zamieszaniu trafił Polak, a następnie Kasperlik uderzył po lodzie.

Comarch Cracovia – Marma Ciarko STS Sanok 6:0 (2:0, 2:0, 2:0)
Bramki: 1:0 Arrak (Husak) 14, 2:0 Kinnunen (Sawicki, Rac) 18, 3:0 Csamango (Racuk) 24, 4:0 Wronka (Nemec) 26, 5:0 Polak 50, 6:0 Kasperlik (Rac, Sawicki) 53
Cracovia: Zabolotny – Jezek, Kinnunen, Kasperlik, Rac, Sawicki - Husak, Nemec, Wronka, Polak, Kapica - Saur, Gula, Brynkus, Raćuk, Csamango oraz Michalski, Arrak, Dziurdzia.
STS: Salama – Karlsson, Valtola, Heikkinen, Tamminen, Dobosz – Biłas, Łysenko, Filipek, Lahtinen, Pawlenko – Florczak, Hoglund, Harila, Makela, Mocarski oraz Ginda, Rąpała, Sienkiewicz.
Sędziowali: R. Długi, M. Niżnik. Kary: 4 – 8 min. Widzów: 500.