https://gazetakrakowska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Cracovia Maraton. Może paść rekord trasy oraz rekord Guinnessa

Jacek Żukowski
W 17. Cracovia Maraton wystąpi około 8 tysięcy osób
W 17. Cracovia Maraton wystąpi około 8 tysięcy osób Andrzej Banaś
W sobotę i niedzielę zapowiada się prawdziwa uczta dla biegaczy. Daniem głównym jest 17. PZU Cracovia Maraton, są też imprezy towarzyszące.

Cracovia Maraton 2018. Zbliża się 17. Cracovia Maraton i Bieg Nocny. Będą utrudnienia w Krakowie

Cracovia Maraton 2018. Maratończycy pobiegną 22 kwietnia [TRASA, START, META]

Jedną z nich jest sobotni Bieg Nocny na 10 km (start o godz. 21.30 na Rynku Głównym). Organizatorzy zwiększyli nawet limit miejsc, 3,5 tys. chętnych już się zapisało i lista jest zamknięta. Coś dla siebie znajdą też amatorzy krótszych form - 4,2 km, czyli mini maraton, biegi dla dzieci i rolkarzy - to oferta, jaką proponują organizatorzy.

Wielu czeka jednak czeka na niedzielę i bieg główny. Oczywiście nie zabraknie w nim ubiegłorocznego triumfatora Kenijczyka Cosmasa Mutuku Kyevy, który ten maraton wygrał trzykrotnie.

- Jestem szczęśliwy, że znowu jestem w Krakowie. Będę czwarty raz w tym mieście - mówi zawodnik. - Bardzo chciałbym pobić mój rekord życiowy, który wynosi 2:09.57 godziny. Jestem bardzo dobrze przygotowany do tego biegu i myślę, że jestem w stanie pobiec szybciej niż 2:10. Z pewnością będzie trudna rywalizacja, ale mam nadzieję, że pogoda dopisze i rekord zostanie pobity.

Kenijczyk chce poprawić swój najlepszy wynik, a jeśli mu się uda, to będzie też nowy rekord trasy. Z kolei Dariusz Kołodziejczyk chce pobić rekord Guinnessa. Chodzi o jak najszybszy bieg maratoński z jednoczesnym dryblowaniem piłką.

- To nie jest żonglerka - zaznacza Kołodziejczyk. - Chodzi o toczenie piłki po ziemi.

Dotychczasowy najlepszy rezultat wynosi 3:29.59 godz. i należy do Duńczyka Jana Schrodera La Caille, który ustanowił go 17 marca 2013 r. - Jestem piłkarzem freestyle’owym - zaznacza Kołodziejczyk. - Mam rekord Polski w ciągłym żonglowaniu piłką, co robiłem przez 3:11 godz. Uwielbiam biegać, stąd moja próba.

Organizatorzy biegu walczą z kolei o brązową odznakę międzynarodowej Międzynarodowego Stowarzyszenia Federacji Lekkoatletycznych (IAAF).

- Chcemy mieć ten certyfikat, bo to nadaje rangę maratonowi - mówi dyrektor imprezy Krzysztof Kowal. - Będzie większy prestiż, a co się z tym wiąże - więcej biegaczy będzie chciało uczestniczyć w maratonie.

Relację na żywo będzie można śledzić w internecie na: live.PZUCracoviaMaraton.pl.

ZOBACZ KONIECZNIE:

Komentarze 4

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

S
Staruszek
Francuz „ zwycięzca” kat ponad 70 lat nie jest sklasyfikowany na 35 i 40 km. Inne nie sprawdzałem. Żenada. Raz w Krakowie i mam już dość Krakowa.
d
darex
juz byscie dali spokoj z tymi maratonami, miasta poblokowane. A czlowiek sie wkur...ze korki, wszedzie blokada. Dobra jest Yanosik, objade ale ile mozna?
k
krakus od wiekow
Powinno sie ograniczyc ilosci "atletow" Przy tak tlustych biegnacych zadkach Krakow bedzie niedaleko czesienia Ziemi .
c
caleb
yanosik pewnie ładnie poogarnia trasy dla kierowców, mam wielką nadzieję, bo z całym szacunkiem, ale maratony to największa upierdliwość dla kierowców w tym okresie
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska