https://gazetakrakowska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Cracovia - Puszcza Niepołomice. Bramki strzelili Słowak i Czech

Tomasz Bochenek
David Jablonsky zdobył bramkę dla Cracovii
David Jablonsky zdobył bramkę dla Cracovii Andrzej Banaś
Cracovia - Puszcza Niepołomice 1:1 w sparingu, który odbył się w sobotę 12 lutego w Rącznej. W ekipie "Pasów" wystąpili piłkarze, którzy nie zagrali dzień wcześniej w meczu ekstraklasy z Lechią albo - w przypadku trzech zawodników - weszli w piątek jako zmiennicy.

Cracovia - Puszcza Niepołomice 1:1 (0:1)

Bramki: 0:1 Cikos 35, 1:1 Jablonsky 80.
Cracovia: Hrosso - Pestka, Jablonsky, Wójcik, Rocha - Hanca, Knap, Loshaj, Ogorzały - Balaj, Piszczek oraz Wiśniewski, Zaucha, Kapek, Rivaldinho.
Puszcza: Kobylak (60 Komar) – Bartosz (60 Włodarczyk), Kościelny, Sołowiej, Cikos (60 Aftyka) - Tomalski (60 Boguski), Mroziński (60 Pięczek), Stępień, Hajda (70 Płonka), Thiakane (60 Kobusiński) - testowany (46 Cichoń).

Jak widać powyżej, wyjściowa jedenastka Cracovii była naprawdę konkretna. Dzień wcześniej przeciwko Lechii zagrali Kamil Pestka, Florian Loshaj i Karol Knap. Dzięki sparingowi z Puszczą mecz w ten weekend mógł zaliczyć m.in. Sergiu Hanca, który w ekstraklasie miał pauzę za kartki.

Prowadzenie objęli pierwszoligowcy - po akcji Emile'a Thiakane gola głową zdobył Erik Cikos. Cracovia odpowiedziała w ostatnim kwadransie gry - najpierw był strzał w poprzeczkę, a potem dobitka w wykonaniu Davida Jablonsky'ego.

- Bardzo pozytywny sparing. Cieszę się, że mogliśmy zagrać na naturalnej murawie z silnym przeciwnikiem - podkreślił trener Puszczy Tomasz Tułacz. O testowanym w I połowie napastniku powiedział tylko: - Nie zostanie z nami.

od 7 lat
Wideo

Magazyn GOL 24 - podsumowanie kolejki Ekstraklasy

Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska