DW
Cracovia - Raków Częstochowa ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA NA ŻYWO Joanna Urbaniec / Polskapress
Cracovia - Raków Częstochowa ONLINE. To niecodzienna sytuacja, by te same zespoły ekstraklasy spotykały się dwukrotnie w ciągu trzech dni w meczach o stawkę. A jednak taki przypadek zaistnieje. Cracovia i Raków Częstochowa w czwartek zmierzyły się w meczu 1/8 finału Totolotek Pucharu Polski (krakowianie wygrali po rzutach karnych), a już w niedzielę te zespoły czeka konfrontacja ligowa w ramach 18. kolejki PKO Ekstraklasy.

Cracovia - Raków Częstochowa ONLINE

Piłkarze Cracovii i Rakowa zmęczyli widzów na stadionie i przed telewizorami w czwartkowym meczu 1/8 finału Totolotek Pucharu Polski. Przez 120 minut nie padła ani jedna bramka, choć sytuacji nie brakowało z obu stron. Beniaminek nawet z 11 metrów miał problem - po trzech seriach rzutów karnych częstochowianie trafili zaledwie raz. Bohaterem Pasów został więc rezerwowy bramkarz Lukas Hrosso. Kolejnego rywala w PP Cracovia pozna 12 grudnia, kiedy to odbędzie się losowanie ćwierćfinałów.

Trener Cracovii Michał Probierz mocno zaryzykował, wystawiając na pucharowy mecz skład złożony z zawodników rezerwowych i tych, którzy mniej grali. Marek Papszun nie ma takiego komfortu, więc do pucharowego starcia wyznaczył głównie piłkarzy pierwszego składu, którzy również wystąpią w tę niedzielę. - Chyba to był najczarniejszy scenariusz dla nas - przegrać po karnych, biorąc pod uwagę, że w niedzielę mamy mecz ligowy. Na pewno nie mamy takich możliwości jak Cracovia. Jej kadra jest rozbudowana, bardzo wyrównana, myślę, że trener Probierz na więcej mógł sobie w tym meczu pozwolić - stwierdził Papszun.

Cracovia - Raków Częstochowa STREAM

W niedzielę zapowiada się z pewnością inny mecz niż ten ostatni. - Nie wyciągałbym zbyt daleko idących wniosków z ostatniego spotkania – mówi trener Cracovii Michał Probierz. - To są piłkarze profesjonalni, każdy trenuje na wysokim poziomie więc dogrywka nie powinna mieć znaczenia. Zawodnicy są dobrze przygotowani. Jeśli chodzi o przygotowanie fizyczne to nasze statystyki wiele się nie różnią od tych z Ligi Mistrzów jeśli chodzi o przebiegnięte kilometry i sprinty. Wiadomo, że jeśli chodzi o umiejętności taktyczno-techniczne to odbiegamy. Teraz przygotowanie zawodników zindywidualizowało się, wszystko jest monitorowane. Z pewnością przewaga mentalna będzie po naszej stronie - stwierdził opiekun krakowskiej drużyny.

Faworytem według ekspertów i bukmacherów jest oczywiście Cracovia, która od dłuższego czasu utrzymuje się w górnej połowie tabeli PKO Ekstraklasy. W przypadku wygranej z Rakowem i potknięcia bezpośrednich rywali w meczu Śląsk Wrocław - Legia Warszawa, Pasy mogą być nawet na podium po 18. kolejce. Raków ma natomiast bezpieczną przewagę siedmiu punktów nad strefą spadkową, a do górnej ósemki beniaminkowi brakuje pięciu oczek.

Cracovia - Raków Częstochowa TRANSMISJA

Początek meczu Cracovia - Raków Częstochowa zaplanowano na niedzielę, 8 grudnia o godz. 12:30. Transmisja z tego spotkania w Canal+ Sport. Internetowy stream online dostępny będzie pod adresem ncplusgo.pl oraz canalplussport.pl dla abonentów NC+. Zapraszamy na relację LIVE w GOL24.PL! Startujemy 20 minut przed pierwszym gwizdkiem arbitra.