https://gazetakrakowska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Cracovia szykuje się na mecz z Rakowem, profesor Janusz Filipiak zostanie uhonorowany

Jacek Żukowski
Czy Benjamin Kallman poprawi swoje konto bramkowe?
Czy Benjamin Kallman poprawi swoje konto bramkowe? WOJCIECH MATUSIK / POLSKAPRESS
Wielkimi krokami zbliża się mecz Cracovii z Rakowem Częstochowa. Pierwszy gwizdek arbitra zabrzmi w sobotę o godz. 17.30. Zmierzy się 5. zespół z ligowej tabeli, mający w dorobku 31 punktów, z wiceliderem, który zgromadził ich 36. Zapowiada się na świetne wydarzenie przy ul. Kałuży. Kibice „Pasów” są wygłodniali dobrego futbolu. Ofensywnego i porywającego, takiego jak w wielu jesiennych meczach oferowała im to Cracovia.

Honory dla prof. Filipiaka

Przed meczem odbędzie się uroczystość nadania imienia profesora Janusza Filipiaka największej trybunie na stadionie, trybunie południowej. Pojawi się również specjalna tablica, która zostanie wmurowana w strefie VIP. Uroczystość, która odbędzie się na stadionie przy ul. Kałuży, upamiętni prezesa, który na zawsze odmienił losy „Pasów”.

Będzie oczywiście obecna prezes Rady Nadzorczej klubu Elżbieta Filipiak, głos zabierze prezes Cracovii oraz prezes stowarzyszenia Cracovia To My Tadeusz Bochenek. Zaproszone na tę uroczystość są władze miasta Krakowa.

17 grudnia minął rok od śmierci profesora Filipiaka, biznesmena, naukowca i wielkiego miłośnika Cracovii. W najtrudniejszym momencie historii klubu podjął on decyzję o jego ratowaniu, a dzięki jego wsparciu i zaangażowaniu Cracovia nie tylko przetrwała, ale stała się stabilną spółką z perspektywą na przyszłość.

– Profesor Janusz Filipiak stworzył solidne fundamenty, na których dziś rozwijamy silną Cracovię. Był człowiekiem niezwykle oddanym klubowi, któremu poświęcał serce i czas. Trybuna jego imienia to hołd dla jego wizji i determinacji. Jesteśmy dumni, że możemy kontynuować dzieło, które zapoczątkował – mówi Mateusz Dróżdż, prezes KS Cracovia.

9500 widzów

Dobrze idzie sprzedaż biletów na mecz. Stan na środowe przedpołudnie to 9500 widzów (wliczając VIP-y i kilkusetosobową grupę kibiców gości). Przyjezdni zasiądą na trybunach. Sektor dla gości zostanie bowiem otwarty po okresie remontu. Ostatni raz kibice drużyny przeciwnej byli na stadionie przy okazji meczu Cracovia – Widzew (5 sierpnia).

Dobra statystyka

Cracovii zwykle dobrze się grało z Rakowem w ekstraklasie, zwłaszcza u siebie – z 11 meczów, jakie zespoły rozegrały między sobą w ekstraklasie „Pasy” wygrały 6, zremisowały 4 i tylko jeden przegrały. U siebie statystyka jest jeszcze lepsza – 4 wygrane i remis.

Zespoły spotkały się też w Pucharze Polski – jeden mecz wygrała Cracovia po rzutach karnych i poniosła dwie porażki, w tym jedną wyjazdową. Ostatni mecz między tymi zespołami w Częstochowie zakończył się wygraną krakowian 1:0 po golu Mikkela Maigaarda.

Warto dodać, że w składzie gości są byli zawodnicy „Pasów” – Matej Rodin (69 meczów w ekstraklasie, 3 gole) i Kamil Pestka (84 mecze, 5 bramek).

od 7 lat
Wideo

Magazyn GOL 24 - podsumowanie kolejki Ekstraklasy

Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska