MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Czarny dzień Podhala

Stefan Leśniowski
To już jest koniec, nie ma już nic - te słowa piosenki jak ulał pasują do sytuacji w nowotarskim hokeju. Torunianie wbili góralom czwarty gwóźdź do trumny. Podhale, któremu za osiem miesięcy stuknie 80 lat, po raz pierwszy w historii spada z ekstraligi.

Mecz ostatniej szansy rozpoczął się dla nowotarżan wyśmienicie. Po 11 minutach prowadzili 2:0. W 18 minucie Wróbel zdobył kontaktowego gola. Gospodarze poszli za ciosem i bez przerwy dzwoniono na alarm pod bramką Rajskiego. 12 sekund przed końcem odsłony Jankowski doprowadził do wyrównania.

Bramka "do szatni" zdeprymowała gości, którzy 37 sekund po rozpoczęciu drugiej części stracili kolejnego gola. Autorem tego i czwartego był Baranyk. Gdy w końcówce odsłony Szumal zdobył kontaktowego gola, wydawało się, że Podhale jeszcze powalczy. Torunianie mieli jednak Baranyka. To on dobił klub, z którym zdobywał dwa mistrzowskie tytuły.

Nesta Toruń - MMKS Podhale Nowy Targ 7:3 (2:2, 2:1, 3:0) Stan rywalizacji: 4:1.

Bramki: 0:1 Neupauer (w. Bryniczka) 4:55 w przewadze, 0:2 Jastrzębski 10:29, 1:2 Wróbel (Jankowski) 17:07, 2:2 Jankowski (Ziółkowski) 19:48, 3:2 Baranyk (Bluks) 20:37, 4:2 Baranyk (Bluks) 38:19, 4:3 Szumal 38:45, 5:3 Baranyk (Jankowski) 52:33, 6:3 Marmurowicz (Dzięgiel) 54:27, 7:3 Koseda (Wróbel, Ziółkowski) 59:30.

Sędziowali: Wolas i Cudek (Oświęcim) oraz Kubiszewski (Katowice).

Kary: 4-6 min. Widzów: 1500.

Nesta: Plaskiewicz - Bluks, Gaisins, Bomastek, K. Kalinowski, Baranyk - Smeja, Koseda, Wróbel, Ziółkowski, Jankowski - Porębski, Lidtke, Dziegiel, Kuchnicki, Marmurowicz - Winiarski, Chrzanowski, Minge. Trener: Jaroslav Lechocky.

MMKS: Rajski - Dutka, K. Kapica, Różański, Jastrzębski, Ziętara - Łabuz, W. Bryniczka, Kmiecik, Naupauer, Michalski - R. Mrugała, Landowski Bomba, Wielkiewicz, Szumal. Trener: Jacek Szopiński.