Podhale przegrało ze Stoczniowcem

Stefan Leśniowski
Niestety nowotarżanie nie potrafią grać równo. Ta arytmia przyniosła porażkę ze Stoczniowcem Stefan Leśniowski
Hokeiści Podhala Nowym Targ na własnym terenie przegrali ze Stoczniowcem Gdańsk 5:7.

Podhale rozpoczęło spotkanie z wielkim animuszem. Ostrzeliwało bramkę gości niemal z każdej pozycji. Goście przetrzymali ten napór i sami zaatakowali i to od razu groźnie.

W 12 minucie w odstępie 17 sekund Niesłuchowski, debiutujący między słupkami Podhala (Rajski - kontuzja, Furca - chory) dwukrotnie skapitulował. Najpierw Drzewiecki "zawiązał" bramkarza i obrońcę spychając ich na lewy słupek, a przy prawym nieobstawiony Ziółkowski wpakował "gumę" do siatki. Górale chyba jeszcze rozpamiętywali nieszczęśliwą akcję, bo zostawili pustą "autostradę" Jankowskiemu, który ze stoickim spokojem umieścił czarny kauczukowy przedmiot w bramce.

Przybysze znad morza w kolejnych minutach nie angażowali się w akcje ofensywne, spokojnie rozbijali nieskoordynowane ataki górali, a jak nadarzyła się okazja, to wyprowadzali groźne kontry.Kiedy już zagościli w tercji nowotarżan to robili sporo zamieszania i pachniało golem. Trzy razy z opresji ratował miejscowych Niesłuchowski. W końcówce tercji skapitulował po strzale z niebieskiej linii Skrzypkowskiego, gdy jego zespół grał w podwójnym osłabieniu.

Drugą tercję "Szarotki" nadal grały w trójkę (odłożone kary) i już w 24 sekundzie straciły kolejnego gola. 72 sekundy później Niesłuchowskiego do kapitulacji zmusił Chmielewski. Jeśli wtedy komuś wydawało się, że jest po meczu, to był w błędzie. W 25 minucie po raz pierwszy gospodarze grali w przewadze, ale nie zmusili Odrobnego do wysiłku. Za to w drugiej Baranyk odczarował bramkę gości. 10 sekund później kapitalną akcję przeprowadził Neupauer z Kmiecikiem i ten ostatni z pierwszego nie dał najmniejszych szans ostatniej instancji znad morza. Wcześniej Puławski i Neupauer zmarnowali świetne okazje. W 39 minucie Niesłuchowski po raz szósty skapitulował ( przepuścił krążek między nogami) i został zmieniony przez Mrugałę.

Początek trzeciej tercji był wyśmienity w wykonaniu Podhala. W odstępie 60 sekund zdobyli dwa gole. Kanonadę rozpoczął Czuy. Kto wie, czy nie była to pożegnalna bramka Kandyjczyka. W czwartek wraca do ojczyzny. Oficjalnie w sprawach rodzinnych i ma wrócić na play- off. Zobaczymy. W 49 minucie "Szarotki" złapały kontakt. 37 sekund przed końcem wycofały bramkarza, ale Chmielewski równo z syreną trafił do pustej bramki.

MMKS Podhale Nowy Targ - Stoczniowiec Gdańsk 5:7 (0:3, 2:3, 3:1)
Bramki: 0:1 Ziółkowski (Steber, Skutchan) 11:03, 0:2 Jankowski (Ziółkowski, Srużyk) 11:20, 0:3 Skrzypkowski (Maciejewski, Chmielewski) 19:28 w podwójnej przewadze, 0:4 Ziółkowski (Strużyk, Mat. Rompkowski) 20:24 w podwójnej przewadze, 0:5 Chmielewski (Maciejewski, Wróbel) 21:36 w przewadze, 1:5 Baranyk (W. Bryniczka, K, Bryniczka) 33:12 w przewadze, 2:5 Kmicik (Neupauer, Bomba) 33:22, 2:6 Janečka (Steber, Kabat) 38:06, 3:6 Czuy (Bakrlik, Dutka) 41:15, 4:6 Bakrlik (Cecuła) 42:15, 5:6 Neupauer (Czuy, Baranyk) 48:10 w przewadze, 5:7 Chmielewski 59:59 do pustej.
Sędziowali: Radzik (Krynica), - Pilarski (Oświęcim) i Kubiszewski (Katowice)..
Kary: 12-8 min
[b]Widzów: 800.
MMKS Podhale:[/b] Niesłuchowski (38:06 Mrugała) - K. Kapica, Łabuz, Czuy, K. Bryniczka, Baranyk - Dutka, Sulka, Kmiecik, Neupauer, Michalski - Gaj, Cecuła, Tylka, Bomba, Bakrlik -W. Bryniczka, Kos, Jastrzębski, Puławski. Trener Jacek Szopiński.
Stoczniowiec: Odrobny - Kastecki, Mat. Rompkowski, Jankowski, Ziółkowski, Strużyk - Smeja, Kabat, Steber, Skutchan, Janečka - Skrzypkowski, Kantor, Drzewiecki, Wróbel, Chmielewski - Maciejewski, Wróblewski, Mac. Rompkowski, Błażejczyk. Trener Tadeusz Obłój.

Polecamy w serwisie kryminalnamalopolska.pl:**Grali w karty. W ruch poszedł scyzoryk**