Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Członkowie Europejskiego Komitetu Regionów zostali zaproszeni na Igrzyska Europejskie 2023 w Krakowie i Małopolsce

Piotr Tymczak
Piotr Tymczak
Podczas drugiego dnia 154. Sesji Europejskiego Komitetu Regionów marszałek małopolski Witold Kozłowski zabrał głos, by zaprosić członków Europejskiego Komitetu Regionów do udziału w III Igrzyskach Europejskich, które odbędą się między 21 czerwca a 2 lipca w Krakowie i Małopolsce.
Podczas drugiego dnia 154. Sesji Europejskiego Komitetu Regionów marszałek małopolski Witold Kozłowski zabrał głos, by zaprosić członków Europejskiego Komitetu Regionów do udziału w III Igrzyskach Europejskich, które odbędą się między 21 czerwca a 2 lipca w Krakowie i Małopolsce. Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego
Podczas drugiego dnia 154. Sesji Europejskiego Komitetu Regionów marszałek małopolski Witold Kozłowski zabrał głos, by zaprosić członków Europejskiego Komitetu Regionów do udziału w III Igrzyskach Europejskich, które odbędą się między 21 czerwca a 2 lipca w Krakowie i Małopolsce.

- III Igrzyska Europejskie to szansa dla całej Europy, aby ‒ szczególnie w tym trudnym czasie – nawiązać do starożytnych i nowożytnych idei olimpizmu i przemówić jednym głosem – tak by podkreślić, że nasz kontynent to miejsce, gdzie szanuje się godność człowieka, a wspólne dobro jest celem nadrzędnym - powiedział marszałek Witold Kozłowski i zaprosił członków EKR do Małopolski.

- Zapraszam Państwa, w czasie tego wielkiego sportowego święta, do odwiedzenia Krakowa, Małopolski, a także innych wspaniałych miejsc – Podkarpacia, Śląska i Dolnego Śląska, gdzie znajdować się będą areny sportowej rywalizacji. Serdeczne zaproszenie kieruję także do mieszkańców państwa regionów - dodał marszałek małopolski.

Na zakończenie obrad omówiono i przyjęto opinie dotyczące zmiany dyrektywy w sprawie azbestu oraz w sprawie europejskiego aktu o wolności mediów, a także przyjęto dwie rezolucje: w sprawie wykorzystania talentów w regionach Europy i w sprawie inicjatywy na rzecz wzmocnienia dialogu społecznego.

Po zakończeniu sesji plenarnej odbyło się spotkanie wysokiego szczebla Sojuszu na Rzecz Spójności (#CohesionAlliance), które rozpoczęło proces refleksji nad przyszłością polityki spójności.

Na działce przy rondzie Grzegórzeckim miał powstać Nowy Ratusz, a teraz planowana jest budowa Filharmonii.

Kraków. Filharmonia zamiast szklanego pałacu dla urzędników....

#CohesionAlliance jest sojuszem różnych podmiotów, które łączy przekonanie, że polityka spójności musi pozostać filarem przyszłości UE. Powstał on w październiku 2017 r. i od tamtego czasu przyłączyło się do niego ponad 12 tys. indywidualnych sygnatariuszy, 140 regionów, 137 miast i gmin, 50 stowarzyszeń władz regionalnych i lokalnych, 40 posłanek i posłów do Parlamentu Europejskiego oraz 35 stowarzyszeń branżowych w UE. Małopolska jest także partnerem w tym sojuszu, podobnie jak wszystkie pozostałe polskie województwa.

Błaszczak: Wzmacniamy polską armię

od 16 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska