Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Czym są Sądeckie Spotkania RPG? To świetna forma rozrywki bez prądu. Można być m.in. detektywem lub rycerzem

Remigiusz Szurek
Remigiusz Szurek
Sądeckie Spotkania RPG zyskują na popularności
Sądeckie Spotkania RPG zyskują na popularności Gramy na Sądecczyźnie
Szykuje się gratka dla miłośników gier planszowych i fabularnych. „Sądeckie Spotkania RPG”, wcześniej „Sądecki RPG Meetup” to wydarzenia tworzone we współpracy z Centrum Kultury i Sztuki im. Ady Sari w Starym Sączu oraz z nieformalną grupą miłośników gier planszowych i fabularnych "Gramy na Sądecczyźnie!".

FLESZ - Czy Polska jest krajem do rodzenia dzieci?

od 16 lat

Najbliższe spotkanie odbędzie się w sobotę, 11 czerwca, w Centrum Kultury i Sztuki im. Ady Sari w Starym Sączu przy ul. Rynek 5. Wstęp na imprezę jest bezpłatny, ale by zapisać się na wydarzenie należy zgłosić taką chęć poprzez profil na Facebooku „Gramy na Sądecczyźnie”. Start zmagań od godz. 10, ale warto przybyć już pół godziny wcześniej.

– Celem wydarzenia jest zachęcenie nowych osób, chętnych do spróbowania swoich sił w grach fabularnych, jak również zaktywizowanie ludzi, którzy mają już jakieś pojęcie na ten temat, ale ze względu na pandemię COVID-19 z różnych powodów przestali grać - przyznaje w rozmowie z „Gazetą Krakowską” jeden z tzw. mistrzów gry Michał Gorczowski. - Gry fabularne zwane są potocznie grami RPG (ang. role-playing game) lub też papierowymi RPG'ami ze względu na to, że do grania w nie zasadniczo wystarczą jedynie gracze, stół, kartki papieru i kostki do gry.

Czerwcowe wydarzenie będzie podzielone na dwa panele: poranny od godz. 10 i popołudniowy od godz. 15. Średnia długość gry wynosi od 3 do 4 godzin, ale w zależności od sesji i ilości zawodników czas rywalizacji może się zmieniać. Gracze w trakcie gry wcielają się w różne postaci np. detektywów czy rycerzy i poprzez swoją improwizację stawiają czoła przygodom i tajemnicom przygotowanym przez mistrza gry.

– Przede wszystkim jest to świetna zabawa dla każdego kto szuka czegoś interesującego i oryginalnego. To atrakcja, którą zwłaszcza osoby nowe mogą później propagować wśród swoich znajomych i rodziny, wspólnie oraz miło spędzając czas. Gry fabularne nie wymagają prądu, podobnie jak „planszówki”, więc można je zabrać dosłownie wszędzie. Jedziemy na wakacje z rodziną? Nie ma problemu! Weekend w górach ze znajomymi? Może jakiś scenariusz nawiązujący do lokalnych historii regionu, by urozmaicić wycieczkę? Możliwości zabawy są nieograniczone! – zachęca nasz rozmówca.

Profil „Gramy na Sądecczyźnie” jest dostępny tutaj.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska