Debata nt. rozbudowy Gemini [WIDEO]

  • Gazeta Krakowska

red

Dziękujemy za śledzenie relacji na żywo z Tarnowa, gdzie od godz. 12 odbywała się debata na temat rozbudowy Gemini.

Czytaj zapis debaty [KLIK!]

W debacie wzięli udział:
Rafał Sonik - Prezes Gemini Park Tarnów
Zbigniew Nowak - Dyrektor Centrum Gemini Park Tarnów
Grzegorz Światłowski - Radny Miasta Tarnowa
Stanisław Dydusiak - Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Tarnowie
Zbigniew Proć - Prezes Izby Przemysłowo-Handlowej w Tarnowie
Daniel Potępa - Przewodniczący Zarządu Rady Dzielnicy Starówka
Roman Ciepiela - Prezydent Miasta Tarnowa
Krzysztof Nowak - Przewodniczący Rady Osiedla Regionów

Zobacz pełen zapis debaty:

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

08.10.2016, 23:36

Czy ktoś pomyślał o tych co stracą pracę w mniejszych sklepach gdy rozbuduje się Galeria? Dlaczego jeden człowiek ( czytaj p.Sonik ) ma zawłaszczać cały handel w Tarnowie? A jak zdecyduje zamknąć swoją Galerię to gdzie pójdziecie na zakupy?
Co zrobicie ze sobą w niedzielę? Małe sklepy w centrum zamknięte, trzeba będzie z dziećmi w domu posiedzieć, porozmawiać, obiad w domu ugotować. A jak to się robi pamiętacie?

28.09.2016, 09:20

Panie rozwin sie Pan bo w miejscu styrcysz od wielu pokolen. Po 1 nikt nikogo do pracy nie zmusza ktos idzie pracowac zarobic na życie bo Kosciol i Miasto i Pan mu nie da a za milosc modlitwę i wiare sie nie da zyc. Mlodzi wyjezdzaja za praca bo stare pobozne berety na stolkach siedzą i w nie pierdza ale nie ustapia posady mlodym bo by im ubylo z portfela. Siedza centusie w biurach urzedach o chorobach i rentach rozmawiaja i tak im czas leci 8godzin i narzekaja ze na ich emerytury nie ma kto robic a kto bedzie robil na emerytury terazniejszej młodzieży? ? No fakt oni tych emerytur nie dozyja a pana pewnie to obchodzic nie będzie bo bedzie pan patrzal na to wszystko z gory. A skladka na tace to wymysl kosciola pan bog chodzil dawal a nie prosil i nie mowil ile zebral. W ramach troski prosze udac sie do okulisty zeby pan przejrzal na oczy do laryngologa zeby pan uslyszal potrzeby młodych i do kardiologa zeby zerknal pan czy jest tam wystarczajace miejsce na milosc do blizniego. Jaka Polskę wy starsi zbudowaliscie w takiej przyszlo nam mlodym zyc... a jak widac nie mamy za co Dziekowac moze jedynie za tych fizjoterapeutow po uczelni ktorzy szukaja pracy za granica lub w innym miescie :) Pozdrawiam

27.09.2016, 13:09

Ludzie!

Nie dla rozbudowy galerii!

Odkad to pierunstwo zbudowali, kury jaj nie niosa, konie kopia, krowy boda, a bloki na osiedlu pekaja!

I jeszcze w niedziele swieta ludzi do pracy zmuszaja, a jak po sumie sie wiara z kosciola na zakupy wysypie to wiecej pieniedzy tam zostawi niz na tace dali..

NIE, NIE I JESZCZE RAZ NIE!!!

Jest w miescie wszystko co potrzeba – seminarium, piekne koscioly, handel na burku, nawet uczelnia wyzsza jest – i nigdzie w Polse nie ma tylu fizjoterapeutow i absolwentow administracji publicznej co w Tarnowie!

Niech wszyscy wiedza ze my w Tarnowie, mamy swoja tradycje, i tutaj sie nic nie zmieni – bo wszystko jest tak jak ma byc - wybrani urzednicy w urzedach, ksiadz Biskup w palacu - nawet biznesmenow i radnych od lat mamy takich samych..

Nie dajcie sie zwiesc tym, ktorzy was kusza pieniedzmi i praca – to sa wszystko zlote cielce, tego tak na prawde nie potrzeba – trzydziesci lat temu tez w Tarnowie tego nie bylo, I jakos wszyscy byli zadowoleni.

Solidarnosci, modlitwy i wiary ze bedzie lepiej nam trzeba, a nie galerii – bo zawsze jakos to bedzie – jak Pan Bog dopusci to i z kija spusci.

A jak mlodym sie nie podoba, to niech ida na pielgrzymke poprosic o rozum, albo pospaceruja po plantach obok Tarnovi – moze im cos madrego do glowy przyjdzie.. A jak chca wyjechac to niech jada – po to im parking obok dworca zbudowali..

My lokalni patrioci musimy dolozyc wszelkich staran zeby w Tranowie nikt nie zaklocal naszego spokoju, interesow, i zeby nic sie nie zmienilio.

Nie bedzie galerii, nie bedzie firm, nie bedzie balaganu.

Niczego nie bedzie!

27.09.2016, 13:08

Ludzie!

Nie dla rozbudowy galerii!

Odkad to pierunstwo zbudowali, kury jaj nie niosa, konie kopia, krowy boda, a bloki na osiedlu pekaja!

I jeszcze w niedziele swieta ludzi do pracy zmuszaja, a jak po sumie sie wiara z kosciola na zakupy wysypie to wiecej pieniedzy tam zostawi niz na tace dali..

NIE, NIE I JESZCZE RAZ NIE!!!

Jest w miescie wszystko co potrzeba – seminarium, piekne koscioly, handel na burku, nawet uczelnia wyzsza jest – i nigdzie w Polse nie ma tylu fizjoterapeutow i absolwentow administracji publicznej co w Tarnowie!

Niech wszyscy wiedza ze my w Tarnowie, mamy swoja tradycje, i tutaj sie nic nie zmieni – bo wszystko jest tak jak ma byc - wybrani urzednicy w urzedach, ksiadz Biskup w palacu - nawet biznesmenow i radnych od lat mamy takich samych..

Nie dajcie sie zwiesc tym, ktorzy was kusza pieniedzmi i praca – to sa wszystko zlote cielce, tego tak na prawde nie potrzeba – trzydziesci lat temu tez w Tarnowie tego nie bylo, I jakos wszyscy byli zadowoleni.

Solidarnosci, modlitwy i wiary ze bedzie lepiej nam trzeba, a nie galerii – bo zawsze jakos to bedzie – jak Pan Bog dopusci to i z kija spusci.

A jak mlodym sie nie podoba, to niech ida na pielgrzymke poprosic o rozum, albo pospaceruja po plantach obok Tarnovi – moze im cos madrego do glowy przyjdzie.. A jak chca wyjechac to niech jada – po to im parking obok dworca zbudowali..

My lokalni patrioci musimy dolozyc wszelkich staran zeby w Tranowie nikt nie zaklocal naszego spokoju, interesow, i zeby nic sie nie zmienilio.

Nie bedzie galerii, nie bedzie firm, nie bedzie balaganu.

Niczego nie bedzie!

27.09.2016, 09:34

Miasto Tarnow dalo mi mozliwosc uzyskania zacnego wykształcenia w jakze renomowanej uczelni perelce edukacyjnej Tarnowa. Pan Dydusiak ze swoja swita pozwolil mi zagoscic w swym palacu zwanym Urzedem Pracy przez 4 lata ze statusem osoby bezrobotnej. Pan Prezydent ze swoja elita ugoscil mnie w jednej ze swych wspanialych komnat zwanych: MOPS oferujac 50 zl miesiecznie na zywnosc i 200 zl co dwa miesiace na rachunki z racji ze nie pije alkoholu nie pale i mialem wysokie checi do pracy, URZEDEM MIASTA gdzie uzyskanie pomocy w otrzymaniu dodatku mieszkaniowego graniczylo z cudem z powodu braku dochodow. Boze cud ze zyje!! I powstala ona w krasie piekna zwana Galeria :) gdzie otrzymalem prace moze nie cudowna nie super platna ale uczciwą. Galeria moja opoka bezpieczenstwa, przespanych nocy, ograniczonych nerwow i calowania klamki szanownej elicie z urzedow, mozliwosc wyjscia z dlugow i zarobku. I chociaz pracuje po 12h za stawke godzinowa wole takie rozwiazanie niz korzystanie ze srodkow pomocy oferowanych przez Miasto Tarnow i jego zarządców bo czy to moja wina ze zostalem sierota????

27.09.2016, 08:31

Bonzo moze i straci ale przez samych siebie. Nawet jakby nie bylo niektórych marek ma galerii to ludzie nie pójdą na walowa czy krakowska gdzie ceny sa czasami kosmiczne tylko wezma tylek i pojada do Krakowa Rzeszowa czy Sacza. Obecnego społeczeństwa byle dziadostwem teraz nie zadowolisz popatrz czlowieku w czym ludzie chodza co drugi ma markowe chociazby buty.Jak sprzedawcy na walowej czy krakowskiej nie beda miec klientow to sami bunkry zamkna bo czynsz za wysoki utarg za maly, beda wtedy leciec do galerii posady szukac chociaz blizej im do urzedu pracy jest. Zarzuca sie gakerii wypustoszenie starowki a moze warto popatrzec drugiej stronie w oczyi zarzucic brak umumiejętności pozyskiwania izatrzymania kklienta, brak promocji, kiepska reklama, kiepska obsluga klienta, marny jakosciowo towar, maly wybór towaru, wysoka cena lub porownywalna do ceny markowych produktow itp itd. Reasumujac jak sie galeria nie rozbuduje to i tak handlu na starowce sie nie poprawi ludzie beda jezdzic i lokowac pieniadze w sąsiednie miasta no ale coz lepiej inwestować w cudze niz w swoje nawet kosztem wzrostu bezrobocia.

26.09.2016, 22:43

Przydałoby sie zlabrac ta galerie moze wtedy by ludzie docenili.

26.09.2016, 22:30

A gdyby tak kazdy mieszkaniec osiedla Doliny Muminkow czyt Legionow zasadzil po jednym drzewie to mialbys juz nie park a cały las :)

26.09.2016, 22:29

Przepraszam...jaki cel miało zaproszenie Pana Procia na debatę...?? Przecież Izba w Tarnowie to totalne kolesiostwo! Zachęcam Urzędników do przyjrzenia się tej instytucji!

26.09.2016, 22:18

MIKI zrob protest jak ekolodzy. Oni przywiazywali sie do drzew ty przywiaz się do filara w Gemini :)

26.09.2016, 20:35

tarnów trzeba ożywić ale przy pomocy wyższych płac a nie 1400 zł mały procent zamoż nych nie ożywi popytu wystarczy przejść nawet najlepszymi ulicami miasta i ---lokal do wynajęcia---- tylko telefony ,,apteki,banki i kilku miejscowych biznesów typu piekarnie ,mięsne----wszystkie servisy poszły do rzeszowa nawet teraz lokomotywownia poszła w pieriot-dziadostwo w wykonaniu obecnej władzy

26.09.2016, 19:15

Sam sobie zaprzeczasz. Właśnie stracili pracę, popadały mniejsze firmy dlatego jest coraz mniej sklepów na Wałowej. A będzie jeszcze mniej... Całe stare centrum wyburzymy? Parę lat i nie będzie na remonty elewacji, o poważniejszych już nie mówiąc. A skąd właściciele kamienic brali środki na to? Nie będzie sklepów, nie będzie pieniędzy. Będzie ruina bo nie widać za wielu turystów, którzy mogą utrzymać usługi (np. gastronomię) a do zaniedbanego, zniszczonego centrum przyjedzie ich jeszcze mniej.

26.09.2016, 19:12

45 pustych lokali na otwarcie - to o czymś świadczy. Krótko. NIE! Chodzą do Galerii bo nie mają nic innego do roboty w niedzielę po mszy w pobliskim kościele. Średnia wieku "klientów" galerii - 15+

26.09.2016, 19:00

100 kilka tysięcy mieszkańców? No to albo spis powszechny kłamie albo już nie wiem. NIE zgadzam się na rozbudowę Geminii. Handel musi być obecny w całym Tarnowie a nie w jednym miejscu!! Tylko kto posłucha pojedynczego głosu mieszkańca.... Liczą się plecy i kasa :( Szkoda :)

26.09.2016, 16:21

Jak w temacie. Czy będzie można obejrzeć gdzieś nagranie?

26.09.2016, 15:30

Miasto rozkopane bo jest tyle inwestycji drogowych ile jeszcze nigdy nie było. Ludzie się wyprowadzają bo się bogacą i stać ich na budowę domu pod Tarnowem. dziwnym trafem w gminie Tarnów liczba mieszkańców wzrasta z roku na rok. Obwodnicę wschodnią zablokowali mieszkańcy Woli a nie Tarnowa!!!! Dębica, Krosno,Mielec i Nowy Sącz są mniejsze od Tarnowa ale lepiej powielać informację, że tam jest super a u nas źle. Mam kolegę z Mielca, który marzy o zamieszkaniu w Tarnowie. Eh ludzie, nigdy wam nie dogodzi.

26.09.2016, 15:27

Bloki przez galerie?? hahahaha już debilniejszego argumentu użyć nie można było? hahahahahah

26.09.2016, 13:39

Przysłychiwałam się i po wysłuchaniu tych głosów jestem naprawdę za rozbudową galerii! Pytanie tylko, dlaczego nie było Radnego Koprowskiego? Ktoś coś wie? Móiwili na początku?

26.09.2016, 13:30

Czy ja dobrze słyszałem?? Panie Prezydencie, znowu remont ul. Krakowskiej??

26.09.2016, 13:13

Trzeba go odwołać.

26.09.2016, 13:09

Radny Cioesielczyku !!! dla kogo to wazne ? dla Pana ?

26.09.2016, 12:59

Panie Sonik tani grosz Pan zwąchał

26.09.2016, 12:59

Niech to rozbudują przecież w tym mieście się nic nie dzieje i jak tak dalej pójdzie to nikt tu mieszkał nie będzie .. tak to przynajmniej nowe stanowiska pracy by były i może ktoś w końcu by tu został w tym nudnym jak pizda mieście

26.09.2016, 12:57

Z całym szacunkiem , ale argumenty , przeciw rozbudowie galerii , bardzo mało przekonujące . Po tej debacie obiema rękami , podpisuje się za rozbudową :) Argumenty Przewodniczącego Rady Osiedla , dziecinne .

26.09.2016, 12:10

Taka ważna sprawa, a w dyskusji nie bierze udziału ani Przewodniczący Rady K. Koprowski, ani żaden z wiceprzewodniczących? Dlaczego ? Marek Ciesielczyk