Debiut Probierza. Sandecja lepsza w sparingu z Cracovią

Cracoovia Twitter
Sandecja Nowy Sącz w meczu kontrolnym wygrała 1:0 z Cracovią po golu Bartłomieja Dudzica.

Pierwszy sparing Cracovii pod wodzą nowego trenera Michała Probierza oraz beniaminka ekstraklasy wywołał spore zainteresowanie w Nowym Sączu. Przyszło 999 widzów, bo tylu mogło być wpuszczonych na tę imprezę.

W Sandecji zobaczyliśmy nowy nabytek – Aleksandyra Kolewa – Bułgara pozyskanego ze Stali Mielec oraz testowanego jego rodaka Plamena Nikołowa. W Cracovii był dość eksperymentalny skład, bowiem zabrakło kilku zawodników z podstawowego składu. Krzysztof Piątek i Paweł Jaroszyński odpoczywają po nieudanym Euro U-21, Słowacy Tomas Vestenicky i Jaroslav Mihalik, grają na tym turnieju, a Jakub Wójcicki jest kontuzjowany.

Szkoleniowiec „Pasów” dokonał więc przeglądu kadr, zwłaszcza młodzieży. Zadebiutował też nowopozyskany Niemiec Lennard Sowah, ale musiał szybko zejść z boiska z powodu kontuzji.

Gospodarze byli bardziej zgrani. Zagrali w I-ligowym składzie, pozbawieni tylko Mateusza Wdowiaka, który wrócił do Cracovii po okresie wypożyczenia.

Gola zdobył były gracz Cracovii Bartłomiej Dudzic po bardzo składnej akcji w wykonaniu Wojciecha Trochima i podaniu Adriana Danka z lewego skrzydła. Do przerwy dominowali sądeczanie, a „Pasy” nie miały żadnej okazji strzeleckiej.

Po przerwie trener gości wymienił całą jedenastkę, szkoleniowiec Sandecji Radosław Mroczkowski też dokonał wielu zmian. Gra więc nie kleiła się obu drużynom. Zwłaszcza jednak krakowianom, którzy nie stworzyli sobie żadnej dogodnej sytuacji do zdobycia gola. Znacznie bliżsi zdobycia bramki byli gospodarze.

Sandecja Nowy Sącz – Cracovia 1:0 (1:0)
Bramka: 1:0 Dudzic 40.
Sandecja: Radliński – Kuban, Szufryn, Nikołow, Słaby – Dudzic, Baran, Trochim, Kasprzak, Danek – Kolew.
II połowa: Gliwa – Basta, Piter-Bućko, Nikołow, Straus – Dudzic (65 Danek), Bilas, Korzym, Gałecki, Kolew (65 Kuban) – Piszczek.
Cracovia: Sandomierski – Deleu, Helik, Malarczyk, Sowah (25 Pestka) – Wdowiak, Dimun (35 Covilo), Dąbrowski, Cunta – Adamczyk, Szczepaniak.
II połowa: Wilk – Jarzynka, Sosnowski, Ochał, Pestka – Ceglarz, Kanach (81 Supryn), Covilo (55 Dimun, 65 Lusiusz), Gawle – Adamczyk (55 Panek, 81 Strózik), Szewczyk.