[b]FLESZ - Zbijanie wagi - igranie ze zdrowiem, igranie ze śmiercią..?

Podwórko Asi, Dominika i Zuzi ma swoje tajemnice. Zdarzają się na nim dziwne przypadki , zagadkowe zjawisk, niespodziewane wizyty. Mieszka tu wiecznie krzycząca Pani Ryczaj, zawsze narzekająca Pani Majewska, nieustannie zatroskany dozorca Pan Mietek i złośliwy Detektyw Martwiak, którego ciemne sprawki zatruwają wszystkim mieszkańcom życie. Od kiedy jego agencja detektywistyczna „Czarnowidz” pojawiła się w piwnicy kamienicy, dzieje się tu coraz więcej tajemniczych i podejrzanych zdarzeń. Na szczęście na stryszku mieści się inna agencja detektywistyczna „Różowe Okulary”, a jej właściciel Detektyw Pozytywka rozwikła najtrudniejsze i najbardziej skomplikowane zagadki. „Różowe Okulary” to także miejsce, gdzie dzieci chronią się przed rozzłoszczonymi sąsiadami.
Adaptacja serii książek autorstwa Grzegorza Kasdepke, trafiła właśnie na scenę Teatru Groteska.
- Staramy się w dobrze repertuaru ułatwiać naszym widzom życie w różnych płaszczyznach, także w płaszczyźnie orientowania się w systemie wartości, rozróżniać dobro od zła, fałsz od prawdy. W tym wypadku staramy się wyposażyć naszych widzów w narzędzie pozwalające oswoić świat fizyczny, w którym jesteśmy zanurzeni, ponieważ pan Grzegorz Kasdepke ze swoim bohaterem rozwiązują różnego rodzaju dylematy i zagadki związane z tajemnicami fizyczności, z którą spotykamy się na co dzień. Dla miłośników książek Grzegorza Kasdepke to jest jasne, a dla tych, którzy nie czytali książek pozostawmy niespodziankę i przyjemność w oglądaniu naszego spektaklu, z którego będzie można dowiedzieć się wielu ciekawych i pożytecznych rzeczy –
zachęca Adolf Weltschek, dyrektor Teatru Groteska.
Detektywistyczna seria Grzegorza Kasdepke od lat cieszy wielką popularnością wśród najmłodszych czytelników. Wątki „kryminalne” przedstawione w kolejnych częściach, dotyczą zjawisk, z którymi czytelnicy mają okazję zetknąć się na co dzień, np. odkryje, jak to się stało, że wazon z wodą stojący na balkonie w mroźną noc, został roztrzaskany na drobne kawałki. Wyjaśnienia zagadek, z którymi zwracają się najmłodsi mieszkańcy kamienicy do Detektywa Pozytywki uczą młodych czytelników logicznego myślenia i wyciągania wniosków. Na książkową serię składa się kilkanaście opowiadań.
- Czyta się to co fascynuje, wciąga, pomaga albo inspiruje do czegoś, najwyraźniej te książki pełnią tę funkcję, skoro są tak popularne wśród młodych czytelników – mówi Adolf Weltschek. – Pomyśleliśmy więc, że to dobra inspiracja także dla teatru.
Przedstawienie Teatru Groteska wyreżyserowała Katarzyna Deszcz, fantastyczne i niezwykle barwne kostiumy oraz scenografię zaprojektowała Anna Sekuła. W roli Detektywa Pozytywki Lech Walicki, zaś w Detektywa Martwiaka wciela się Bartosz Watemborski. Na sceie także Oliwia Jakubik-Pękala, Diana Jędrzejowska i Olga Przeklasa, Małgorzata Hachlowska, Dominika Guzek oraz Krzysztof Grygier. Premierowy spektakl 5 lutego o godz. 18.00
- Kolejne termy w Małopolsce otwarte. Nowa atrakcja w regionie
- WIELKI chiński horoskop na 2022 rok! Co Cię czeka w roku tygrysa?
- Podstępny omikron. 20 objawów wirusa, które mogą przypominać przeziębienie
- Te miejsca już tak nie wyglądają. Rozpoznasz Kraków na archiwalnych zdjęciach?
- Kolejne problemy na zakopiance. Opóźni się budowa tunelu pod Luboniem Małym