Dodatkowe miejsce dla Polski w Turnieju Czterech Skoczni!

MK
Bartek Syta / Polska Press
Aleksander Zniszczoł od kilku tygodni prezentuje bardzo dobrą formę. Udanymi występami w Kuusamo wywalczył dodatkowe miejsce dla Polski w Turnieju Czterech Skoczni

Aleksander Zniszczoł już od kilku tygodni pokazywał znakomitą formę, ale o sukcesie najbardziej zdecydowały występy w fińskim Kuusamo. Polak zajął w sobotę drugie miejsce, a w niedzielę, co prawda tylko w jednoseryjnym konkursie, był dziewiąty. To wystarczyło do utrzymania trzeciej lokaty w klasyfikacji generalnej Pucharu Kontynentalnego. Zniszczoł ma na koncie 199 punktów, za ledwie punkt mniej od drugiego Mariusa Lindvika i 76 punktów straty do lidera Robina Pedersena.

W niedzielnych zawodach na Rukatunturi najlepiej z Polaków spisał się Paweł Wąsek, który był szósty. Klemens Murańka zajął 10. miejsce, Andrzej Stękała 25., a Tomasz Pilch 41. Weekend w Ruce sprawił, że dla niemieckiej drużyny dodatkowe miejsce wywalczył również Felix Hoffman, czwarty zawodnik klasyfikacji generalnej Pucharu Kontynentalnego.

Turniej Czterech Skoczni odbędzie się już po raz 67. Pierwsze zawody w Oberstdorfie zostaną rozegrane w niedzielę 30 grudnia. Dzień wcześniej przed każdym konkursem odbędą się kwalifikacje. W kolejnych dniach uczestnicy 67. TCS będą rywalizować w Ga-Pa (1 stycznia 2019 r.), a następnie w Innsbrucku (4 stycznia) i Bischofshofen (6 stycznia). Transmisje z konkursów oraz kwalifikacji w Eurosporcie i Eurosport Player.

Materiał oryginalny: Dodatkowe miejsce dla Polski w Turnieju Czterech Skoczni! - Sportowy24