Dziesięć drużyn rozegrało turniej o Puchar Srebrnego Miasta. Pierwsze miejsce zdobyła drużyna Shootout 3x3 z Krakowa. Zobaczcie zdjęcia

Paweł Mocny
Paweł Mocny
Turniej koszykówki o Puchar Srebrnego Miasta (20.11.2022)
Turniej koszykówki o Puchar Srebrnego Miasta (20.11.2022) Paweł Mocny
Blisko czterdziestu zawodników wzięło udział w turnieju koszykówki o Puchar Srebrnego Miasta. Podzieleni na dziesięć drużyn koszykarze rozegrali mecze w dwóch grupach na zasadzie „każdy z każdym”. Najlepszym ze startujących składów okazał się być Shootout 3x3 z Krakowa. Z inicjatywą organizacji wydarzenia wyszedł Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu.

Dziesięć drużyn rozegrało turniej o Puchar Srebrnego Miasta

Turniej koszykówki o Puchar Srebrnego Miasta rozpoczął się od losowania drużyn, które następnie zostały podzielone na dwie grupy. W grupie „A” znaleźli się Great Restorers, Dyntka, Bogucin Jordans, Shootout 3x3 oraz Pszczółki Andrzeja. Do grupy „B” natomiast przydzieleni zostali Chłopaki z Kentucky, Czterej Muszkieterowie, drużyna bez nazwy, Olkuskie Szynszyle i Dream Squad.

Dyplomy, medale oraz puchary dla zwycięzców wręczał dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Olkuszu Jacek Bujas. Czwarte miejsce zajęła drużyna bez nazwy. Na trzecim miejscu znaleźli się zawodnicy z Great Restorers. Drugie miejsce zdobyli Chłopaki z Kentucky. Zwycięzcami Pucharu Srebrnego Miasta natomiast zostali Shootout 3x3.

Dodatkowo ze wszystkich koszykarzy wyłoniony został najlepszy zawodnik. Tytuł oraz statuetkę otrzymał Olivier Vincent ze zwycięskiej drużyny Shootout 3x3.