Egzamin gimnazjalny 2019: Ostatni taki rocznik
Obecni uczniowie klas trzecich gimnazjów, zostali wyróżnieni, zapiszą się na kartach historii jako ostatni rocznik zdający takie testy. Jak zwykle wynik takiego sprawdzianu jest ważny w czasie rekrutacji do szkoły średniej, lecz sytuacja w tym roku jest bardziej skomplikowana, ponieważ o miejsce w wymarzonej szkole będzie ubiegać się dwa razy więcej uczniów. Za dwa tygodnie odbywają się testy gimnazjalne, a tydzień później egzamin ósmoklasisty, wszyscy zdający będą brali udział w tegorocznej rekrutacji do liceów.
Egzamin gimnazjalny 2019: Przed nami drugi dzień testów
Testy gimnazjalne rozłożone są na trzy dni, pierwszego sprawdzana jest wiedza humanistyczna- j.polski, historia i wos. W drugi dzień odbędą się egzaminy z matematyki oraz przedmiotów przyrodniczych. Na sam koniec zdający będą zmagać się z językami obcymi. Już za dwa tygodnie, o godzinie 9.00 młodzież zasiądzie do pierwszego w tym dniu testu, na którego rozwiązanie mają godzinę- sprawdzać będzie on wiedzę z przedmiotów przyrodniczych. Po krótkiej przerwie, o godzinie 11.00 sale znów się zamkną, tym razem na 90 minut i uczniowie zajmą się główkowaniem nad zagadnieniami matematycznymi.
Egzamin Gimnazjalny 2018: Matematyka: zadania i rozwiązania ...
Egzamin gimnazjalny z matematyki 2019
Po godzinnej przerwie uczniowie zasiądą do drugiego, tego dnia testu, tym razem z matematyki. W ciągu 90 minut uczeń musi rozwiązać około 25 zadań, z których większość jest zadaniami zamkniętymi. Pytania otwarte to takie, w których uczeń musi przedstawić swoje obliczenia, przy użyciu których doszedł do poprawnej odpowiedzi. Test sprawdza, czy zdający zaznajomił się ze wzorami i regułami postępowania, posiada zdolność analizy oraz umiejętność zastosowania wiedzy matematycznej w praktyce. Dlatego warto przed wielkim dniem przypomnieć sobie wzory i sposoby rozwiązywania poszczególnych zadań. Sprawdź jakie pytania i odpowiedzi znalazły się na teście w zeszłym roku.
Egzamin gimnazjalny z przedmiotów przyrodniczych 2019
Test sprawdza wiedzę ucznia z chemii, biologii, geografii oraz fizyki. W zeszłym roku pojawiły się na egzaminie 24 zamknięte pytania, na ich rozwiązanie zdający miał godzinę. Jak zwykle pojawiły się ćwiczenia typu prawda-fałsz, wielokrotnego wyboru lub dopasowania, sprawdzały stan wiedzy ucznia z ostatnich trzech lat nauki. Pytania poruszały mnogość tematów, między innymi zakres budowy ludzkiego ciała, reakcje chemiczne, czy wzory fizyczne.
