Ekstraliga rugby. Osłabiona Juvenia Kraków nie dała rady

Juvenia Kraków uległa na wyjeździe Budowlanym Lublin
Juvenia Kraków uległa na wyjeździe Budowlanym Lublin mat. prasowe
W meczu trzeciej kolejki ekstraligi rugby Juvenia Kraków uległa na wyjeździe Budowlanym Lublin 11:23. Trener Aaron Painter nie mógł w tym meczu skorzystać z aż siedmiu zawodników pierwszego składu, którzy pauzowali z powodu kontuzji.

Juvenia ruszyła na podbój Lublina z pełną ławką rezerwowych, ale bez kilku kluczowych graczy. W ostatnim czasie urazów doznali Peter Diergaardt, Kacper Wiśniewski, Bartłomiej Janeczko, Patryk Sakwa, Radion Jaworczuk (w meczu kadry U20 przeciwko Czechom), Marcin Morus oraz Krzysztof Pszyk. Co więcej w sobotnim starciu z Budowlanymi kostkę podkręcił Mateusz Polakiewicz, a ze względów osobistych w meczu nie mógł zagrać również Rafał Lewicki.

Tak osłabieni krakowianie, mimo wszystko zaprezentowali się z naprawdę dobrej strony. Determinacja, twarda obrona i wywieranie ciągłej presji na rywala sprawiło, że choć Budowlani atakowali i dominowali terytorialnie długo nie byli w stanie zdobyć punktów. Co więcej, pierwsze punkty, po karnym zdobył Riaan van Zyl, a gdy gospodarze odpowiedzieli przyłożeniem, dołożył jeszcze jedną „trójkę” z podstawki i goście objęli prowadzenie 6:5. Przed przerwą lublinianie odpowiedzieli jednak jeszcze jedną składną akcją i na przerwę schodzili wygrywając 10:6.

W drugiej odsłonie gra po obu stronach toczyła się dość niemrawo. Z pewnością nie można było umówić o efektownym, czy szybkim rugby. W tej grze lepiej jednak nadal odnajdywali się gospodarze, którzy zdobyli dwa przyłożenia odskakując rywalom. Na 14 „oczek”, do których dołożyli wkrótce jeszcze trzy z karnego. Przebłysk dobrej gry w ataku Juvenii pozwolił jej zmniejszyć straty po przyłożeniu Andriya Lavtakova, ale więcej punktów już nie padło.

- Przyjechaliśmy do Lublina bez siedmiu podstawowych zawodników, co na pewno nam nie pomogło. Mimo to po pierwszej połowie byliśmy wciąż w grze. Złe decyzje i brak dyscypliny w drugiej odsłonie zadecydowały o tym, że przegraliśmy. Mimo to uważam, że kiedy tak młoda drużyna, gra tak twardo przeciwko silniejszemu fizycznie zespołowi, to może chodzić z wysoko podniesioną głową. Nie od razu Rzym zbudowano. Pokazaliśmy w pierwszych meczach, że trzeba się z nami liczyć, a teraz już zaczynamy przygotowania do przyszłotygodniowego meczu – podsumował trener Juvenii, Aaron Painter.

Za tydzień "Smoki" zmierzą się z Master Pharm Rugby Łódź. Mecz zaplanowano na sobotę 17 września o godzinie 15:00. Będzie on transmitowany na stronie, w aplikacji oraz hybrydowej telewizji TVP Sport.

Edach Budowlani Lublin v RzKS Juvenia Kraków 23:11 (10:6)
Punkty: Węzka 5, Maarman 5, Jasiński 5, Skałecki 5, Pretorius 3 - R. van Zyl 6, Lavtakov 5.