Łukasz Konstanty
Mimo szesnastopunktowego prowadzenia do przerwy koszykarki VBW Arki Gdynia nie zdołały wygrać z Ormansporem. Fot. PAP/Jan Dzban
Koszykarki VBW Arki przegrały w Gdyni z OGM Ormansporem Ankara 60:66 (19:16, 24:11, 6:25, 11:14) w piątej kolejce EuroCup. O porażce polskiego klubu zdecydowała słaba druga część spotkania.

Zawodniczkom VBW Arki nie udało się zrewanżować rywalkom za poniesioną na początku listopada w Turcji porażkę 61:69. Gospodynie wyraźnie prowadziły do przerwy 43:27, ale fatalnie radziły sobie w trzeciej kwarcie, którą przegrały 6:25 i ostatecznie zeszły z parkietu pokonane 60:66.

Awans VBW Arki Gdynia mimo porażki z Osmansporem

Słabszą skuteczność w drugiej części meczu i utratę wysokiego prowadzenia skomentowała (za klubową stroną internetową) trenerka polskiej drużyny - Jelena Skerović.

- Druga połowa wygląda mało energicznie, bez pewności w ataku. Oddawałyśmy niecelne rzuty, których nie byłyśmy pewne. Rzucałyśmy za trzy punkty, a kiedy piłkę dawałyśmy pod kosz to zawsze szło nie tak. Bez koncentracji i bez energii, myślałyśmy, że mając 15 punktów przewagi wygramy ten mecz. To jest sport i walczy się do ostatniej minuty

Mimo porażki ekipa z Gdyni zapewniła sobie awans do kolejnej rundy EuroCup. Przyczynił się do tego wynik innego środowego spotkaniu grupy D, w którym Polskie Przetwory KS Basket Bydgoszcz uległy w Rumunii FCC UAV Arad 50:87.

Za tydzień w ostatnim grupowym spotkaniu gdynianki, które mają na koncie trzy zwycięstwa i dwie porażki, podejmą ekipę z Aradu. Spotkanie zaplanowano na środę, 14 grudnia, na godzinę 18.00.