https://gazetakrakowska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Fantastyczne statyki lotniska Balice. Kraków Airport bije rekordy

Grzegorz Skowron
W czerwcu z usług Kraków Airport skorzystało 749 539 pasażerów, to 26-proc. wzrost w stosunku do czerwca 2018 roku, czyli o 155 000 więcej pasażerów. Łącznie w ciągu pierwszego półrocza 2019 roku na krakowskim lotnisku obsłużono 3 807 565 pasażerów czyli o 616 000 więcej niż w analogicznym okresie poprzedniego roku.

- Czerwiec to miesiąc w którym wielu pasażerów rozpoczyna swoje urlopy i turystyczne wyjazdy – tłumaczy rekordowe wzrosty statystyk Radosław Włoszek, prezes zarządu Kraków Airport.

Balice stale zyskują nowe połączenia. Kolejna nowość w Kraków Airpot to trasa do położonej nad Morzem Czarnym ukraińskiej Odessy. Loty #PROSTOzKRAKOWA do Odessy są obsługiwane przez linie Ryanair i są dostępne dla pasażerów dwa razy w tygodniu - w środy oraz niedziele.

- Czerwiec był także miesiącem wielu wydarzeń w Kraków Airport,
interesujących szczególnie dla Krakowian i Małopolan - podkreśla Radosław Włoszek.

Na początku czerwca w Kraków Airport został uruchomiony nowy fragment płaszczyzny postojowej samolotów, o powierzchni ok. 2,1 ha, zrealizowany w ramach zadania inwestycyjnego pn. „Wykonanie robót budowlanych polegających na rozbudowie płaszczyzny postojowej w części północnej w zakresie stanowisk postojowych dla statków powietrznych o kodzie C z możliwością ich odladzania”.

W jakie miejsca dolecimy z Kraków Airport? [PEŁNA LISTA]

W ramach rozbudowy płaszczyzny postojowej powstała nowa, wewnątrzpłytowa droga kołowania S (Sierra) oraz stanowiska postojowe dla samolotów o kodzie referencyjnym C o numerach 22, 23 i 24. W okresie zimowym nowa część płaszczyzny postojowej będzie wykorzystywana do odladzania statków powietrznych. Środki służące do odladzania, będą zbierane za pomocą sieci odwodnień linowych i odprowadzane do zamkniętych zbiorników, zlokalizowanych w pobliżu stacji transformatorowej ST-12.

W Kraków Airport został podpisany także list intencyjny między Międzynarodowym Portem Lotniczym im. Jana Pawła II sp. z o.o. a Veolia Water Technologies sp.z o.o. dotyczący opracowania koncepcji kompleksowego zagwarantowania jakości odprowadzanych wód opadowych z terenu lotniska Kraków-Balice do systemu kanalizacji deszczowej, a dalej do zewnętrznego naturalnego odbiornika.

WIDEO: Karta czy gotówka? Co zabrać na wakacje

Źródło: Dzień Dobry TVN/x-news

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Biznes

Komentarze 6

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

P
PL
Wszystkich którym nie jest obojętny klimat na ziemi zapraszamy na demonstrację dla ziemi. Szczegóły na stronie fb.com/przyjaznelotniska
G
Gość
Na zlecenie Pan Skowron ?
H
Hdjdjd
Pisiory zaraz je rozwala, juz blokuja rozwoj pasa. Wolne mista Gdandk Krakow sa dla nich zagrozeniem. Zlikwiduja i scentralizuje na CPK ruch lotniczy
G
Gość
Jesteście naprawdę takimi prymitywami? Co to jest reklamówka czy faktycznie zachwyt nad tym ze coraz więcej emitentów zanieczyszczeń? Ta gigantomania jest przerażająca. Klimat się zmienia a oni się cieszą. Jaki kraj takie redaktory.
M
Michał
Inna sprawa, że piszecie alarmujace artykuły o zmianach klimatu, a nie przeszkadza Wam to publikować reklamowek lotniska, które się do tych zmian w naszym regionie walnie przyczynia. Niech szanowna redakcja się zdecyduje, jakie prezentuje stanowisko.
M
Michał
Nie kumam z czego się cieszyć. To tak jakby klaskać, że na autostradzie ruch wzrósł dwukrotnie. Dla miasta to tylko obciążenie, hałas i zanieczyszczenia środowiska. Czy naprawdę to tak wspaniale, że ludzie z innych rejonów przyjeżdżają do nas, żeby gdzieś odlecieć? Co to nam niby daje? Każdy samolot to uciążliwości dla mieszkańców tego miasta i okolicznych gmin.
Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska