Fenomenalny gol nie pomógł

Prowadząca w tabeli ligi angielskiej Chelsea Londyn wygrała na własnym boisku ze Stoke City 2:1 w meczu 31. kolejki.

Gospodarze uzyskali prowadzenie w 39 minucie po strzale Edena Hazarda z rzutu karnego, podyktowanego za faul na Cescu Fabregasie. Wyrównał 5 minut później Charlie Adam, który popisał się kapitalnym uderzeniem z własnej połowy boiska, pokonując daleko wysuniętego od bramki Thibauta Courtoisa.

Po zmianie stron w ekipie gospodarzy pojawił się współliderujący klasyfikacji strzelców Premier League (wraz z Harrym Kane'm z Tottenhamu – po 19 goli) Diego Costa, ale musiał opuścić boisko 12 minut później z powodu kontuzji (zastąpił go Didier Drogba).

Zwycięstwo „The Blues” zapewnił w 62 minucie Loic Remy, który zakończył akcję swoich kolegów. Okazję do podwyższenia wyniku miał potem m.in. Juan Cuadrado.

Chelsea ma siedem punktów przewagi nad Arsenalem Londyn, osiem nad Manchesterem United i dziewięć nad Manchesterem City. Ma też do rozegrania zaległe spotkanie z outsiderem tabeli Leicesterem City.

Materiał oryginalny: Fenomenalny gol nie pomógł - Dziennik Polski