Futbol kobiet: AZS UJ Kraków zaprezentował wysoką formę

Pawel Panus
Pawel Panus
Andrzej Banas / Polska Press
Piłka nożna. W zaległym meczu ekstraklasy kobiet AZS UJ Kraków zdobył trzy punkty i z lepszym bilansem rozpocznie walkę o utrzymanie w elicie.

AZS UJ Kraków - AZS PSW Biała Podlaska 5:1 (2:0)
Bramki: 1:0 Knysak 26, 2:0 Knysak 37, 3:0 Sitarz 50, 4:0 Zapała 62, 5:0 Zapała 67, 5:1 Puk 85.

AZS UJ: Klabis - Bartosiewicz (80 Gozdecka), Wilk, Konopka, Ładocha (60 Malota) - Zapała, Knysak, Bolko, Maziarz (74 Bryzek), Wójcik (65 Ferfecka) - Sitarz (77 Łagowska).

AZS PSW: Brzezina - Michalska (71 Niedbała), Edel, Kuciewicz, Sosnowska - Ulatowska (67 Kusiak), Wołos (80 Cynowska), Cieśla, Gąsieniec, Mikołajczak (55 Puk) - Płoska.

Sędziowała: Ewa Żyła (Wrocław).

Żółte kartki: Wójcik - Wołos, Niedbała, Gąsieniec. Widzów: 100.

Najlepszą zawodniczką AZS UJ w pierwszej połowie była Magdalena Knysak. Rozgrywająca krakowskiego teamu najpierw popisała się ładnym uderzeniem z rzutu wolnego, a potem posłała piłkę pod poprzeczkę.

W drugiej połowie krakowianki wciąż kontrolowały przebieg wydarzeń na boisku. Bardzo dobre zawody rozgrywała młoda skrzydłowa Weronika Wójcik, która organizowała większość ataków swojej drużyny. Jeszcze nigdy w tym sezonie przewaga podopiecznych Krzysztofa Kroka nie była tak wyraźna. Jej efektem były trzy bramki i wiele szans na kolejne.

Teraz akademiczki na zakończenie wspaniałego dla nich sezonu, powalczą w grupie słabszej o utrzymanie. Dzięki pokonaniu AZS PSW rozegrają jeden mecz więcej na swoim terenie.

MAGAZYN SPORTOWY24 - Piotr Czachowski podsumowuje rundę zasadniczą Ekstraklasy

Materiał oryginalny: Futbol kobiet: AZS UJ Kraków zaprezentował wysoką formę - Dziennik Polski