Kliknij w galerię i zobacz zdjęcia budynku galerii handlowej w Andrychowie:
W czwartkowym wydarzeniu uczestniczyli przedstawiciele władz samorządowych, inwestorów, czyli firm Acteeum Group i Equilis Europe, jak również sklepów i firm, które zostaną tu ulokowane.

Zawieszenie wiechy na szczycie konstrukcji Galerii Andrychów poprzedziło przygotowanie symbolicznego aktu erekcyjnego, który podpisali: Tomasz Żak, burmistrz Andrychowa, Monika Woźniak-Zawioła z Equilis Europe, Tomasz Szewczyk, partner zarządzający w Acteeum Group oraz Joanna Makowiecka-Gatza, prezes spółki Karmar (wykonawca budowy).

Burmistrz zwinął "Gazetę Krakowską" i wsadził ją do kapsuły czasu
W kamień węgielny wmurowano też tubę z zamkniętym w niej egzemplarzem "Gazety Krakowskiej", który osobiście do środka włożył, uprzednio pieczołowicie zwijając nasza gazetę w rulon, burmistrz Andrychowa Tomasz Żak.

Ku potomności, taki zwyczaj, żeby było wiadomo co pisano, jak galerię budowano
wyjaśnili nam uśmiechnięci budowlańcy, zadowoleni z faktu, że podczas uroczystości z udziałem prezesów i lokalnych notabli, mogli sobie pozwolić na krótką przerwę w pracy.

Lista sklepów w Galerii Andrychów prawie zamknięta
Andrychowski park handlowy zlokalizowany pomiędzy drogą krajową nr 52 a budowaną strefą ekonomiczną, na łącznej powierzchni blisko 24 tys. metrów kwadratowych pomieści ponad trzydzieści sklepów.
Budowę rozpoczęto w październiku 2020 roku na terenie u zbiegu ulic Krakowskiej, Białej Drogi i Przemysłowej w sąsiedztwie planowanej ekspresówki (Beskidzkiej Drogi Integracyjnej). Już teraz widać z drogi krajowej nr 52 konstrukcje trzech budynków, pomiędzy którymi powstanie 650 miejsc parkingowych.
Do zapełnienia najemcom w nowej galerii pozostały już tylko dwa miejsca. Pozostałe są zarezerwowane. Jak ustaliliśmy, wśród najemców znaleźli się m.in.: supermarket Lidl, market budowlany Leroy Merlin, a także marki takie jak CCC, SMYK, Rossmann, Media Expert, Martes Sport, Jysk, KiK, Sinsay, House, Cropp, Deichmann, Diverse, Pepco, Dealz, Hebe czy Komfort.
Mam nadzieję na wpływy do miejskiego budżetu z podatków no i na miejsca pracy dla mieszkańców - zaznaczył podczas uroczystości burmistrz Żak.
Inwestorzy szacują, że zatrudnienie znajdzie tu co najmniej sto osób plus personel najemców.

Liczę, że znajdę pracę w tej galerii, teraz dojeżdżam codziennie busem do pracy do Krakowa, do Bonarki, ale to uciążliwe. Praca w rodzinnym mieście oznacza też, że nie trzeba wydawać pieniędzy na bilety miesięczne, wystarczy dojechać rowerem z mojego osiedla - mówi nam Aleksandra Wojdyga, pracująca w sieciowym sklepie odzieżowym.
Inwestycja budzi spore emocje wśród mieszkańców powiatu wadowickiego, bielskiego i oświęcimskiego. W tym pierwszym powiecie do tej pory nie było żadnej dużej galerii handlowej. Na większe zakupy z Wadowic trzeba jeździć do Krakowa lub Bielska - Białej, ewentualnie do Oświęcimia, choć i tu nie ma takiego kolosa.
Inwestorzy zapewniają, że nowa małopolska galeria handlowa zostanie otwarta z początkiem października. Przekonują, że będzie to nie tylko największy kompleks handlowy w zachodniej części Małopolski, ale i już jest to jeden z większych projektów handlowych powstających obecnie w Polsce.
Dziękujemy władzom Andrychowa za profesjonalną współpracę przy tej inwestycji, a firmom zaangażowanym w jej realizację za sprawne działanie. To ważny projekt dla lokalnej społeczności, która zyska wygodny dostęp do popularnych sklepów bez konieczności dojeżdżania do innych miast. Postępy budowy idą w parze z błyskawicznym tempem komercjalizacji - Galeria Andrychów na kilka miesięcy przed planowanym otwarciem jest praktycznie w całości wynajęta - mówi Tomasz Szewczyk z Acteeum Group.
Galeria już wcześniej byłaby zbudowana i otwarta, ale pokrzyżowała te plany pandemia koronawirusa.
Teraz prace budowlane z każdym dniem przybliżają nas do otwarcia najbardziej atrakcyjnego miejsca zakupów dla mieszkańców Andrychowa i całego regionu. Dzięki naszemu zdeterminowaniu i współpracy partnerów, obecne szczególne okoliczności nie opóźniły rozpoczęcia budowy, ani nie zatrzymały procesu inwestycyjnego. Pomimo okoliczności, jakie towarzyszą realizacji tego projektu, galeria szybko nabrała kształtów - dodaje Monika Woźniak-Zawioła przedstawicielka inwestorów.

Nie będzie śmieci i hałasu? Galeria Andrychów ma być ekologiczna
W obiekcie zaprojektowanym przez architektów zastosowane będą m.in. rozwiązania ograniczające zużycie prądu i wody oraz emisję zanieczyszczeń.
Dołożymy wszelkich starań, by Galeria Andrychów powstała nie tylko zgodnie z harmonogramem, ale spełniła oczekiwania odnośnie jakości wykonania i funkcji, a także z dbałością o środowisko i w sposób jak najmniej uciążliwy dla mieszkańców Andrychowa - zapewnia Joanna Makowiecka-Gatza, prezes spółki Karmar, głównego wykonawcy inwestycji.
- Krótsze podróże koleją z Krakowa do Wadowic i Bielska-Białej?
- Drugi z podejrzanych o podwójne morderstwo w Stryszowie usłyszał zarzuty
- Andrychów. Okradzeni znają sprawcę, mają nagrania. Co robi policja?
- Zające zadomowiły się na nowym peronie. Pociągi tu nie jeżdżą
- Wielka libacja na terenie klubu sportowego! Sprawą zajmie się policja
