Górale zdominowali całkowicie rywali

Stefan Leśniowski
Goście tylko w pierwszych 5 minutach posiadali inicjatywę. Bramkę Zborowskiego obstrzeliwali z każdej pozycji. Ich impet jednak szybko osłabł, a sprawy w swoje ręce wzięli górale. Efektem były dwa gole, które zmusiły szkoleniowców sanoczan do zmiany golkipera.

W drugiej tercji nadal stroną dyktującą warunki na tafli byli gospodarze, ale długo nie mogli zmusić do kapitulacji Jańca. W 32 minucie Zapała otrzymał prostopadłe podanie na drugą niebieską i w sytuacji sam na sam trafił w Jańca. Odbity krążek przelobował bramkarza i dopiero obrońca zatrzymał go w polu bramkowym. Sędzia podyktował rzut karny, a Zapała nie wykorzystał go. 2 minuty później Barkrlik z zakrystii - jak mawiają hokeiści - zaskoczył Janca.

22 sekundy przed zakończeniem drugiej tercji Dutka potężnie uderzył z niebieskiej linii trafiając w kask bramkarza, który padał na lód i... nie podnosił się. Sędzia nie przerwał akcji i górale zdobyli czwartego gola.Janiec długo leżał na lodzie, lecz sędziowie uznali, iż symuluje i kazali mu zjechać do boksu.
Ponowmie między słupkami znalazł się Rocki i dwukrotnie wyjmował "gumę" z siatki. Młodzi Podhalanie mieli wielki udział w tych golach.

Wojas Podhale Nowy Targ - KH Ciarko Sanok 6:1 (2:0, 2:0, 2:1)
Bramki: 1:0 Zapała (Baranyk, Gruszka) 8.11, 2:0 Bryniczka (Sroka) 11.11, 3:0 Bakrlik (Voznik, Suur) 33.39, 4:0 Voznik (Baranyk, Ivičič) 39.38, 5:0 Sulka (Kapica, Neupauer) 42.35, 6:0 Voznik (Kapica, Surr) 50.15, 6:1 Kostecki (Mermer, Rąpala) 58.56.
Sędziował: Kupiec (Oświęcim).
Kary: 37 i 14 min.
Widzów: 1000.
Podhale: Zborowski - Dutka, Suur, Baranyk, Voznik, Bakrlik - Ivičič, Łabuz, Malasiński, Zapała, Gruszka - Sroka, D. Galant, Ziętara, Bryniczka, Kmiecik - Kret, Gaj, Kapica, Neupauer, Sulka.
KH: Rocki (11:11 - 39:38 Janiec) - Sekač, Rąpała, Mermer, Milan, P. Połącarz - Bigos, Schneider, Čacho, Ćwikła, Kostecki - R. Solon, Demkowicz, Maciejko, Strzyżowski, Biały - Cyganiak, M. Solon, Gawlina.