PZU Podhale Nowy Targ - Comarch Cracovia. "Pasy" zgniotły "Szarotki"

Jacek Żukowski
PZU Podhale Nowy Targ - Comarch Cracovia 2:4
PZU Podhale Nowy Targ - Comarch Cracovia 2:4 Maciej Zubek
Zarówno PZU Podhale Nowy Targ jak i Comarch Cracovia walczą o 4. miejsce przed fazą play-off bo na wyższe mają już bardzo znikome szanse. Takie mecze jak ten piątkowy są więc o podwójną stawkę. Cracovia dzięki zwycięstwu zwiększyła przewagę nad bezpośrednim rywalem do pięciu punktów.

Lepiej to spotkanie nie mogło się zacząć dla „Pasów”. Już w 1 minucie i 14 sekundzie strzelał Lundgren – Horawski odbił jego strzał, ale wobec dobitki był bezradny, W tym sezonie Comarch Cracovia nie zdobyła jeszcze bramki tak szybko.

Nie zdeprymowało to jednak gospodarzy. Krakowianie często byli odsyłani na ławkę kar i wtedy groźnie było pod ich bramką. Bronili się nawet trzech na pięciu. Wreszcie Lorraine zmusił do interwencji Karsanovsky’ego, który odbił krążek, ale Worwa pospieszył z dobitką. Z kolei pierwsze wykluczenie gracza Podhala skończyło się źle dla gospodarzy – Vildumetz wyłożył krążek zza bramki do Younana, który dał Cracovii drugie prowadzenie w meczu.

Nie minęły nawet dwie minuty, a „Pasy” poszły za ciosem i już przy wyrównanych siłach na lodzie: pięciu na pięciu zdobyły kolejną bramkę. Uderzał Raska, krążek odbił się od obrońcy i wpadł do bramki. Ale to nie był koniec. Jeszcze w tej tercji – Lundgren dopadł do krążka odbitego od bandy po strzale Kunsta i po raz czwarty pokonał Horzelskiego. Po meczu?

W ostatniej tercji gospodarze mieli dwóch zawodników przewagi i wtedy Worwa strzelił na 2:4. Podhale jeszcze zwietrzyło szansę, próbowali Wielkiewicz i Wronka, ale na wysokości zadania stanął Krasanovsky. Gospodarze w końcówce wycofali bramkarza, ale Cracovia nie potrafiła tego już wykorzystać.

PZU Podhale Nowy Targ - Comarch Cracovia 2:4 (1:1, 0:3, 1:0)
Bramki: 0:1 Lundgren (Kunst) 2, 1:1 Worwa (Lorraine, Szczechura) 14, 1:2 Younan (Vildumetz, Kasperlik) 32, 1:3 Raska (Latal, Younan) 34, 1:4 Lundgren (Kunst) 38, 2:4 Worwa (Kiss) 46
Podhale: Horawski – Pangiełow-Jułdaszew, Tomasik, Kapica, Wronka, Neupauer – Kudzin, Załamaj, Szczechura, Cichy, Paranica – Kiss, Słowakiewicz, Wielkiewicz, Lorraine, Worwa – Horzelski, Szczerba, Kamiński, Saroka, Bochnak.
Cracovia: Krasanovsky - Jezek, Żurek, Latal, Raska, Spacek – Younan, Kunst, Kasperlik, Lundgren, Berling – Jalasvaara, Krenżelok, Brynkus, Sawicki, Vildumetz – Jaracz, Bieniek, Sterbenz, Wróbel, Mocarski.
Sędziowali: M. Bucki, K. Kozłowski. Kary: 6 - 16 min. Widzów: 1500.