Trwa plebiscyt na Lidera Małopolski 2014. Plebiscyt rozgrywany jest aż w ośmiu kategoriach. Nam jest szczególnie miło, że mamy wśród nominowanych także i swojego przedstawiciela. Jest nim Zespół Szkół nr 1 w Gorlicach, który został nominowany do tytułu Lider Małopolski 2014 w kategorii Lider Edukacji. Organizatorem plebiscytu jest "Dziennik Polski", a zwycięzcy konkursu otrzymają statuetki "Liderów Małopolski".
- Cieszymy się, że zostaliśmy zgłoszeni do tak prestiżowego plebiscytu. Zgłosił nas Urząd Pracy w Nowym Sączu, z którym współpracujemy od wielu lat. W naszej szkole uczy się obecnie ponad 750 uczniów, najwięcej w powiecie. Za cel szkoła postawiła sobie praktyczną naukę przedsiębiorczości. Od kilku lat działa w niej Szkolny Klub Przedsiębiorczości zrzeszający "młodych, kreatywnych i pracowitych". To oni pod opieką nauczycieli przedsiębiorczości organizują szereg ciekawych wydarzeń. Uczniowie wysyłani są na praktyki, do szkoły zapraszani są ciekawi przedsiębiorcy i ludzie, którzy odnieśli sukces, aby zainspirowali i zmotywowali młodych adeptów przedsiębiorczości - informuje nas Janusz Kryca, dyrektor ZS nr 1 w Gorlicach.
W gronie nominowanych do tego tytułu jest tylko pięć instytucji. Oprócz naszej "górki" o tytuł Lidera Małopolski walczą: Zespół Szkół Elektryczno-Mechanicznych w Nowym Sączu, Polskie Towarzystwo Informatyczne w Krakowie, Zespół Szkół Poligraficznych w Krakowie oraz Firma Heuresis Certyfikowani Konsultanci i Trenerzy Zarządzania z Krakowa.
- To dla nas ogromne wyróżnienie i zaszczyt. W kapitule zasiadają bowiem bardzo znane osoby. Wiemy, że konkurencja jest bardzo duża, która również ma wiele dokonań w zakresie oświaty, szkolenia i przedsiębiorczości. Jesteśmy dobrej myśli. Ja oczywiście głosuję codziennie na naszą szkołę i zachęcam do głosowania na naszą górkę wszystkich chętnych - dodaje Agata Mliczek- Bielat, wicedyrektorka szkoły.
Kapituła plebiscytu przyglądała się potencjalnym Liderom Małopolski 2014, wybrała bowiem takich kandydatów, którzy między innymi inwestują, tworząc miejsca pracy, kreują i stosują najnowsze technologie, chronią środowisko, pomagają najuboższym i skrzywdzonym przez los, wspierają edukację i kulturę oraz usprawniają szkolnictwo, by absolwenci bez problemu znajdowali pracę.
Nasza "górka" od wielu lat współpracuje między innymi z Wojewódzkim Urzędem Pracy, organizując ciekawe przedsięwzięcia z zakresu doradztwa zawodowego, organizuje wyjazdy na warsztaty do wyższych uczelni czy do lokalnych firm. Aktywnie uczestniczy też w projekcie "Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce", dając uczniom szanse zdobycia nowych kwalifikacji, wzięcia udziału w ciekawych wycieczkach zawodoznawczych, czy też zdobycia cennych znajomości i doświadczenia praktycznego podczas staży w przedsiębiorstwach.
Jest też w gronie najlepszych techników w Polsce w rankingu "Perspektyw" i posiada tytuł Złotej Szkoły 2015. Na szkołę można głosować przy pomocy SMS-ów, Facebooka oraz strony www.dziennik polski 24.pl. Głosowanie SMS-owe trwa do 18 kwietnia, a przez Facebooka i stronę WWW do piątku. Liderzy Małopolski otrzymają statuetki podczas uroczystej gali towarzyszącej III Forum Przedsiębiorców Małopolski pod koniec maja.
