Hokeiści Comarch Cracovii po raz drugi pokonali JKH GKS Jastrzebie-Zdrój [ZDJĘCIA]

Cracovia - JKH GKS Jastrzebie-Zdrój
Cracovia - JKH GKS Jastrzebie-Zdrój Joanna Urbaniec
Cracovia jest w połowie drogi do półfinału. Ma sporą zaliczkę, ale potrzebuje jeszcze dwóch wygranych.

Kolejny mecz w czwartek w Jastrzębiu. Trener Rudolf Rohaczek dokonał jednej zmiany w porównaniu z pierwszym meczem w Jastrzębiu. Miejsce kontuzjowanego Bartłomieja Bychawskiego zajął Dawid Musioł.

Krakowianie fatalnie zaczęli. Jedne z pierwszych ataków gości zakończył się golem dla nich. R. Nalewajka strzelał, a stojący przed bramką Tomasz Kulas trącił krążek, czym zmylił bramkarza Cracovii Miroslava Koprivę. W 5 min gospodarze mieli kapitalną szansę na wyrównanie, ale Marek Tvrdoń stojąc przed bramką trafił w bramkarza. Po chwili Cracovia grała w przewadze, zamknęła rywala, ale nie doprowadziła do remisu. Potem goście mieli okres gry 5 na 4 i wtedy Martin Kasperlik zatrudnił Koprivę. Po zakończeniu kary krakowianie przeprowadzili piękną akcję, Stepan Csamango popędził na bramkę, wyłożył krążek do Michala Vachovca, który strzałem z bliska pokonał Ondreja Raszkę. Po chwili „Pasy” grały 5 na 4 i wtedy po dobrym rozegraniu zamka Kamil Kalinowski wepchnął krążek do siatki. Nie minęło 46 s, a Mateusz Bepierszcz strzelił z bliska do pustej bramki.

II tercję krakowianie zaczęli nieszczególnie, zagrali niedokładnie, ale w porę opanowali sytuację. Dobić rywali mógł Vachovec, ale uderzył nad bramką. W końcówce tej odsłony przez 41 s krakowianie grali 3 na 5, ale obronili się. W III tercji krakowianie kontrolowali grę. W 52 min wynik podwyższyć mógł Tvrdon, ale golkiper obronił. Na 1,5 min przed końcem goście wycofali bramkarza i grali 6 na 4, ale nie przyniosło im to efektu.

Comarch Cracovia - JKH GKS Jastrzębie-Zdrój 3:1 (3:1, 0:0, 0:0 )
Bramki: 0:1 Kulas (R. Nalewajka, Ł. Nalewajka) 2, 1:1 Vachovec (Csamango) 15, 2:1 Kalinowski (Kapica, Turtiainen) 17, 3:1 Bepierszcz (Jachym, Csamango) 18
Cracovia: Kopriva – Kruczek, Czarnaok, Turtiainen, Kalinowski, Kapica – Rompkowski, Noworyta, Bepierszcz, Vachovec, Csamango – Jachym, Jezek, Svec, Domogała, Tvrdon – Musioł, Gajor, Drzewiecki, Bryniczka, Zygmunt.
JKH: Raszka – Lukacik, Homer, Wróbel, Fabus, Kasperlik – Kubes, Kostek, R. Nalewajka, Kulas, Kominek – Gimiński, Sulka, Jarosz, Kulas, Ł. Nalewajka, Jarosz, Nahuńko – Kantor, Michałowski, Sołtys, Wałęga, Paś.
Sędziowali: Przemysław Kępa (Nowy Targ), Włodzimierz Marczuk (Toruń). Kary: 10 – 8 min. Widzów: 1000. Stan play-off (do 4 zwycięstw): 2:0.