Hokej, II liga. Gazda Nowy Targ wygrała turniej finałowy w...

    Hokej, II liga. Gazda Nowy Targ wygrała turniej finałowy w Krynicy

    Zdjęcie autora materiału
    Jerzy Zaborski

    Aktualizacja:

    Gazeta Krakowska

    Artur Budzowski został MVP turnieju finałowego II ligi w Krynicy, a jeszcze dwa lata temu występował na ekstraklasowych taflach z oświęcimskiej Unii

    Artur Budzowski został MVP turnieju finałowego II ligi w Krynicy, a jeszcze dwa lata temu występował na ekstraklasowych taflach z oświęcimskiej Unii. ©Fot. Jerzy Zaborski

    Gazda Nowy Targ wygrała turniej finałowy II ligi hokeja na lodzie, rozegrany w Krynicy, przy okazji jubileuszu 90-lecia miejscowego KTH. Gospodarze, drużyna Infinitas, stanęli na najniższym stopniu podium.
    Artur Budzowski został MVP turnieju finałowego II ligi w Krynicy, a jeszcze dwa lata temu występował na ekstraklasowych taflach z oświęcimskiej Unii

    Artur Budzowski został MVP turnieju finałowego II ligi w Krynicy, a jeszcze dwa lata temu występował na ekstraklasowych taflach z oświęcimskiej Unii. ©Fot. Jerzy Zaborski

    Do rywalizacji przystąpiło sześć ekip, które najpierw walczyły w dwóch grupach eliminacyjnych. Po dwie najlepsze z każdej z nich kwalifikowały się do półfinałów.

    Wyniki, grupa A: KS Hockey Team Oświęcim – Sigma Katowice 1:4 (0:1, 1:1, 1:2), KS Hockey Team Oświęcim – BKS Bydgoszcz 8:5 (4:1, 2:2, 2:2), Sigma Katowice – BKS Bydgoszcz 4:6 (2:0, 1:4, 1:2).

    1.Sigma Katowice2387
    2.Hockey Team Oświęcim2399
    3.BKS Bydgoszcz231112


    Grupa B: Infinitas KH KTH Krynica – Gazda Team Nowy Targ 7:6 (0:1, 4:3, 3:2), Gazda Team Nowy Targ – LHT Lublin 13:4 (6:0, 3:2, 4:2), Infinitas KH KTH Krynica – LHT Lublin 13:2 (6:1, 3:0, 4:1).

    1.Infinitas KH KTH Krynica26208
    2.KH Gazda Team Nowy Targ231911
    3.LHT Lublin20626



    Półfinały: Gazda Team Nowy Targ – Sigma Katowice 8:2 (2:0, 2:1, 4:1), Hockey Team Oświęcim – Infinitas KH KTH Krynica 5:0 (2:0, 3:0, 0:0).

    Mecz o 3. miejsce: Infinitas KH KTH Krynica – Sigma Katowice 6:5 po karnych (0:2, 4:2, 1:1, karne: 3:2).

    Finał: Gazda Team Nowy Targ – Hockey Team Oświęcim 4:3 po karnych (1:0, 2:1, 0:2, karne: 2:1).
    Bramki: 1:0 Szumal 9, 1:1 G. Połącarz 28, 2:1 Cecuła 33, 3:1 Zaręba 39, 3:2 Krompiec 48, 3:3 Ziober 49, 4:3 Wielkiewicz 65, decydujący rzut karny.

    Najlepszym bramkarzem turnieju został Sebastian Strzelecki (Hockey Team Oświęcim). Wśród obrońców wyróżniono Tadeusza Puławskiego (Gazda Nowy Targ). Z kolei królem strzelców został Dawid Bulanda (Infinitas KTH Krynica), a najlepszym napastnikiem wybrano Mariusza Jastrzębskiego (Gazda). MVP całego turnieju został Artur Budzowski (Hockey Team Oświęcim).

    Gazda: Tomasz Słowakiewicz, Witold Martuszewski, Dominik Cecuła, Andrzej Nenko, Krzysztof Sulka, Mariusz Jastrzębski, Maciej Kmiecik, Bartłomiej Piotrowski, Bartłomiej Przybyło, Mateusz Iskrzycki, Łukasz Szumal, Michał Zwinczak, Patryk Wielkiewicz, Zdzisław Zaręba, Sebastian Pajerski, Tadeusz Puławski, Mateusz Tylka, Bartosz Skiba.

    Hockey Team Oświęcim: Sebastian Strzelecki, Piotr Szałaśny, Gabriel Połącarz, Szymon Urbańczyk, Damian Bernaś, Miłosz Ryczko, Łukasz Ziober, Michał Kasperczyk, Tomasz Gądek, Sylwester Gądek, Sławomir Gądek, Seweryn Krompiec, Wojciech Salamon, Artur Budzowski, Przemysław Krzemień, Rafał Smrek, Michał Mirczak, Szymon Żmuda, Adrian Kubas, Jakub Pidło, Grzegorz Klaja, Łukasz Adamus.

    Infinitas KH KTH Krynica: Kamil Skórski, Łukasz Pyka, Mateusz Hraj, Sebastian Rząca, Dawid Tomasiak, Tomasz Bulanda, Dawid Bulanda, Michał Abram, Krzysztof Biskup, Dawid Piksa, Łukasz Domek, Kamil Górecki, Tomasz Majchrzak, Dariusz Kruczek, Maciej Kiklica, Maciej Gosztyła, Artur Zieliński, Tomasz Kozendra, Mateusz Wrona, Karol Pawlik.









    Czytaj treści premium w Gazecie Krakowskiej Plus

    Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

    Komentarze

    Dodajesz komentarz jako: Gość

    Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

    Liczba znaków do wpisania:

    zaloguj się

    Aktualności sportowe

    Tabela Ekstraklasy

    Lp. Drużyna M. Pkt. Z. R. P. Bramki
    Awans do grupy mistrzowskiej
    Miejsce w grupie spadkowej
    1 Lechia Gdańsk Live 22 46 13 7 2 36-18
    2 Legia Warszawa Live 22 42 12 6 4 35-22
    3 Jagiellonia Białystok Live 22 39 11 6 5 38-29
    4 Korona Kielce Live 22 35 9 8 5 27-24
    5 Piast Gliwice Live 22 34 9 7 6 32-25
    6 Pogoń Szczecin Live 22 34 10 4 8 32-27
    7 Lech Poznań Live 22 33 10 3 9 33-29
    8 Cracovia Live 22 33 9 6 7 24-22
    9 Wisła Kraków Live 22 32 9 5 8 34-31
    10 Zagłębie Lubin Live 22 30 9 3 10 36-33
    11 Arka Gdynia Live 22 25 6 7 9 33-33
    12 Śląsk Wrocław Live 22 21 5 6 11 29-31
    13 Miedź Legnica Live 22 21 5 6 11 21-41
    14 Górnik Zabrze Live 22 20 4 8 10 26-40
    15 Wisła Płock Live 22 20 4 8 10 30-39
    16 Zagłębie Sosnowiec Live 22 15 3 6 13 27-49

    Wideo