Hokej. Kibice na meczu TatrySki Podhale - Kadra PZHL U-23

Maciej Zubek
Tak z trybun fani "Szarotek"dopingowali swoich pupili w starciu z młodą drużyną Kadry PZHL. Gospodarze wygrali aż 8:0, więc było wiele powodów do radości.

Nie było niespodzianki we wtorkowym starciu hokeistów TatrySki Podhala z Kadrą PZHL do lat 23. Zgodnie z przewidywaniami „Szarotki” wysoko pokonały podopiecznych Grzegorza Klicha i Jarosława Morawieckiego.

Po pierwszej tercji gospodarzy z trybun żegnały ironiczne brawa ze strony nielicznej grupy fanów. Ci bowiem co liczyli, że od pierwszych minut gospodarze zasypią bramkę rywala gradem strzałów, srodze się zawiedli. Tych bowiem było w tej części jak na lekarstwo, podobnie zresztą jak sytuacji bramkowych. W efekcie ta część spotkania zakończył się wynikiem bezbramkowym.
Goli kibice doczekali się wreszcie w drugiej tercji. Zdobywali je wyłącznie Podhalanie. Wynik - w momencie gry gospodarzy w podwójnej liczebnej przewadze - otworzył w 22 min Eetu Koski, po ładnej wymianie podań z Jooane Tolvanenem i Joonasem Salmmammą. W 30 min na 2:0 podwyższył po indywidualnej akcji Łukasz Siuty.

Gole numer trzy i cztery dzieliły ledwie 23 sekundy. Najpierw na listę strzelców mocnym strzałem z okolic prawego „bulika” wpisał się Bartłomiej Neupauer (Podhale grało wówczas z przewaga 5 na 4 ), a za moment Krystian Dziubiński, mimo asysty jednego z obrońców, backhandem posłał krążek pod poprzeczkę bramki gości. W 35 min drugie swoje trafienie, ponownie po solowej akcji, zdobył Siuty.

Młody napastnik „Szarotek” w 42 min skompletował, pierwszego w karierze, hat-tricka. W 50 min trzeci raz w meczu gospodarze wykorzystali okres gry w liczebnej przewadze. Tym razem do bramki Sebastiana Lipińskiego trafił Sammalmma. Wynik końcowy ustalił w 57 min Krzysztof Zapała.

TatrySki Podhale Nowy Targ – Kadra PZHL u23 8:0 (0:0, 5:0, 3:0)
Bramki:
1:0 Koski (Sammalmma, Tolvanen) 22, 2:0 Siuty (Sammalmma) 30, 3:0 Neupauer (Jaśkiewicz, Dziubiński) 32, 4:0 Dziubiński (Siuty) 32, 5:0 Siuty (Moksunen) 35, 6:0 Siuty (Koski, Wsół) 42, 7:0 Sammalmma (Koski, Guzik) 51, 8:0 Zapała (Neupauer) 57.
Sędziował: Robert Długi z Nowego Targ. Kary: 6 – 10 min. Widzów: 300.
Podhale: B. Kapica – Wajda, Tolvanen, Neupauer, Zapała, Guzik – Jaśkiewicz, Moksunen, Siuty, Koski, Sammalmma – Dutka, Wsół, Michalski, Dziubiński, Słowakiewicz – K. Kapica, Wielkiewicz, Liikanen, Różański, Wrowa.
Kadra: Lipiński – Chorążyczewski, Wysocki, Sołtys, Wałęga, Misterkiewicz – Randzienciak, Skokan, Pelaczyk, Michał Rybak, Maciej Rybak – Horzelski, Duszak, B. Wsół, Blanik, Zając – Gruszczyk, Niedlich, Luszniak, Khoperia, Magiera.