Hokej. Orlik Opole pokonał Unię Oświęcim

Jerzy Zaborski
Jerzy Zaborski
Oświęcimscy hokeiści (białe koszulki) po raz pierwszy w historii występów w ekstraklasie przegrali z Orlikiem Opole.
Oświęcimscy hokeiści (białe koszulki) po raz pierwszy w historii występów w ekstraklasie przegrali z Orlikiem Opole. Fot. Jerzy Zaborski
Oświęcimianie nadal mają kłopoty ze skutecznością. Świadczy o tym kolejna porażka, tym razem w Opolu i ich pozycja w czołowej „szóstce” hokejowej ekstraklasy jest coraz bardziej zagrożona.

Po atomowym uderzeniu Bychawskiego, po którym krążek wylądował pod poprzeczką, opolanie objęli prowadzenie, a podwyższyli je jeszcze przed pierwszą przerwą, gdy Toulmin strzałem bez przyjęcia wykończył akcję Szczechury.

Oświęcimianie atakowali sporadycznie. Jak już to robili, uderzali nieclenie, jak choćby Daneczek (22 min). Po stracie trzeciego gola wydawało się, że jest po meczu.

W trzeciej odsłonie goście wykorzystali przewagę, ale na krótko wrócili do gry. Chwilę później Booras ostatecznie rozwiał ich nadzieję, na zdobycie choćby punktu.

PGE Orlik Opole – Unia Oświęcim 4:2 (2:0, 1:0, 1:2)
Bramki:
1:0 Bychawski (Cichy) 14, 2:0 Toulmin (Szczechura, Cichy) 18, 3:0 Sordon (F. Stopiński, Szydło) 29, 3:1 Tabaczek (Kowalówka, Szewczyk) 47, 4:1 Booras (Brown, Guzik) 51, 4:2 Daneczek (Kowalówka, Wojtarowicz) 58.

Orlik: Murray – Smith, Paryzek; Brown, Booras, Szydło – Kostek, Bychawski; Szczechura, Cichy, Toulmin – Ł. Sznotala, M. Stopiński; Czeslik, Gorzyński, F. Stopiński oraz Gawlik.

Unia: Fikrt – Vosatko, Bezuszka; Wojtarowicz, Daneczek, S. Kowalówka – Kysela, Bułanowski; Kasperlik, Lacheta, Tabaczek – Graca, Gębczyk; Szewczyk, Adamus, Wanat - Malicki, Paszek, Piotrowicz.

Sędziował: Janusz Strzempek (Katowice).

Kary: 12-8 minut. Widzów: 1000.

Inne mecze:

Stoczniowiec Gdańsk – TatrySki Podhale Nowy Targ 5:7 (2:1, 2:3, 1:3); KH GKS Katowice – GKS Tychy 2:4 (2:2, 0:1, 0:1); SMS U20 PZHL Sosnowiec - Comarch Cracovia 2:9 (0:4, 1:3, 1:2); Nesta Mires Toruń – JKH GKS Jastrzębie – przeł na 12.10. Pauza: Polonia Bytom.

1.Comarch Cracovia..........10......27.......53-24
2.GKS Tychy....................11.......26.......58-20
3.Tatryski Podhale.............11......24.......45-29
4.PGE Orlik.......................10.......21.....46-25
5.Polonia...........................9........17......29-22
6.Unia..............................10.......14......30-31
7JKH Jastrzębie................9.........14......22-25
8.GKS Katowice.................9.........8.......20-30
9.Nesta Toruń....................9.........7.......26-47
10.Stoczniowiec..................10........4........21-44
11.SMS U20.......................10.........0.......14-68

Sportowy24.pl w Małopolsce

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie