Hokej: Unia urządziła trzęsienie w Bytomiu, przerywając zwycięską serię Polonii

Jerzy Zaborski
Jerzy Zaborski
Hokeiści Unii (niebieskie stroje) zdobyli w Bytomiu gole po ładnych akcjach.
Hokeiści Unii (niebieskie stroje) zdobyli w Bytomiu gole po ładnych akcjach. Fot. Jerzy Zaborski
Ostatnio ziemię oświęcimską nękają wstrząsy nadciągające ze Śląska. Tym razem sportowy wstrząs Unia urządziła w Bytomiu, posyłając miejscową Polonię „na deski” w ciągu 75 sekund, kiedy wydawało się, że będzie w stanie odwrócić losy spotkania. Tak się tylko bytomskim kibicom zdawało, że ich pupile dobrze grają, a to Unia grała, która odniosła ważne zwycięstwo w walce o miejsce w pierwszej "szóstce" hokejowej ekstraklasy.

Oświęcimianie rozpoczęli od mocnego uderzenia. Jan Daneczek po indywidualnej akcji, podał za bramki do Sebastiana Kowalówki, którego strzał z bliska był formalnością. Taki rozwój wypadków zdeprymował miejscowych.

Później, kiedy dobiegała końca kara Petera Bezuszki, krążek we własnej tercji obronnej wywalczył Radim Haas i - po przejechaniu dwóch trzecich tafli - popisał się płaskim strzałem.

Po zmianie stron, po pięknym uderzeniu Artura Budzowskiego w „okienko” wydawało się, że jest po meczu. Jednak miejscowi wykorzystali liczebną przewagę i na lodzie zrobiło się nerwowo.

Jednak Edgar Czkojevs bezpardonowo zaatakował Mateusza Adamusa, gdy bytomianie grali w przewadze, za co otrzymał 5-minutową karę i automatycznie mecz się dla niego zakończył. Tym samym miejscowi stracili szansę na poszukanie kontaktowego trafiania. Najpierw siły się wyrównały, a potem goście przez ponad 3 min mieli o jednego gracza więcej.

Jednak w końcu Salamon zdobył kontaktowego gola. Gospodarze chcieli iść za ciosem. Jednak ich zapędy ostudził 12 s później Wojciech Wojtarowicz, kończąc akcję Jana Daneczka. Po kolejnych 63 s ten sam duet ośmieszył wręcz bytomską obronę. To było 75 s, które wstrząsnęło Bytomiem. Miejscowi znaleźli się na deskach i wiadomo było, że ich seria sześciu zwycięstw we własnej hali zostanie przerwana.

- Powiedziałem przed meczem, że każda seria musi się kiedyś skończyć i rola faworyta może się okazać dla bytomian zgubna
– podkreślił Sebastian Kowalówka, powiedział Sebastian Kowalówka, skrzydłowy pierwszego ataku Unii.

Polonia Bytom – Unia Oświęcim 2:5 (0:2, 1:1, 1:2)
0:1 S. Kowalówka (Daneczek) 3, 0:2 Haas 17, 0:3 Budzowski (Wanat) 25, 1:3 Falkenhagen (Frączek) 29, 2:3 Salamon (Cunik, Słodczyk), 49, 2:4 Wojtarowicz (Daneczek, S. Kowalówka) 49, 2:5 Daneczek (Wojtarowicz, S. Kowalówka) 50.
Sędziował: Paweł Breske (Jastrzębie). Kary: 43 (w tym kara meczu dla Czkojevsa za atak kolanem i 10 dla Działo za niesportowe zachowanie) – 14 minut. Widzów: 500.

Unia: Witek – Vosatko, Bezuszka; S. Kowalówka, Daneczek, Wojtarowicz – Gabryś, Modrzejewski, Szewczyk, Haas, Adamus – Nowotarski, Popela; Paszek, Wanat, Budzowski oraz Piotrowicz.

Inne mecze:

Naprzód Janów – Orlik Opole 2:6, GKS Tychy – TatrySki Podhale Nowy targ 3:4, JKH GKS Jastrzębie – SMS U20 Sosnowiec 7:0, Zagłębie Sosnowiec – Cracovia 2:9, Nesta Mires Toruń – Ciarko Sanok 1:3.

TABELKA:

1.GKS Tychy..............17............39..........97-36
2.Comarch................14............38...........90-23
3.JKH Jastrzębie.......14............31...........51-29
4.Podhale.................14............31...........71-30
5.Unia.......................15............30...........50-44
6.Orlik Opole............15.............27...........60-39
7.Polonia..................14.............24...........57-43
8.Ciarko Sanok.........14.............21...........50-40
9.Zagłębie................14..............7.............21-63
10.Nesta Toruń........14...............7............33-66
11.SMS U20..............14..............3............15-117
12.Naprzód...............15.............3..............33-98

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie