https://gazetakrakowska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Hutnik - Neptun Końskie. 2009 rok. Hutnik jeszcze SSA, rok Neptuna w III lidze [ZDJĘCIA]

boch
Hutnik Kraków - Neptun Końskie (21.03.2009)
Hutnik Kraków - Neptun Końskie (21.03.2009) Jakub Kolodziej / Polskapresse
Hutnik Kraków - Neptun Końskie. Ten mecz odbył się 21 marca 2009 roku na stadionie w Nowej Hucie, w III lidze, która w takim formacie już nie istnieje - była to grupa małopolsko-świętokrzyska. Nad stadionowym zegarem górował wówczas napis "Hutnik SSA", a były to już czasy, w których sportowa spółka akcyjna ledwie zipała. Wspominkowy charakter zdjęcia z tego spotkania mają też dla Neptuna, bo do III ligi klub z Końskich wpadł tylko na tamten rok, a gdy z niej spadł - już do niej nie wrócił. >>>>> Kliknij w przycisk "zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

Hutnicy wygrali łatwo, 5:0, niewątpliwie zadanie ułatwione mieli po czerwonej kartce, którą już w 7 minucie (za zagranie piłki ręką poza polem karnym) otrzymał bramkarz Neptuna Łukasz Herda. Jego zmiennikowi gola strzelił m.in. Rafał Gil, wówczas napastnik debiutujący w nowohuckim zespole, który później zrobił karierę jako trener personalny i zawodnik sportów siłowych.

Krakowianie, prowadzeni przez trenera Dariusza Sieklińskiego, zakończyli tamten sezon na 3. miejscu w tabeli. Dzięki temu zagrali w barażu o II ligę, ulegli w nim Jeziorakowi Iława. Neptun zakończył swoją przygodę z III ligą na końcu stawki. Od wielu sezonów gra w IV lidze.

Hutnik Kraków - Neptun Końskie 5:0 (2:0)

Bramki: 1:0 Paweł Czajka 15, 2:0 Rafał Gil 33, 3:0 Szymon Kiwacki 66, 4:0 Leszek Tarasek 69, 5:0 Dawid Chylaszek 81.
Hutnik: Brzeziański – Jagła, Czajka, Pasionek, Niechciał – Dziadzio (60 Białkowski), Tabak, Świątek (66 Tarasek), Pyciak – Gil (68 Chylaszek), Kiwacki (80 Jarosz).
Neptun: Herda – Skoczylas, Czaban (8 Gąciarz), Otłuszyk, Gałązka – Brzoza, Kluska, Wojna, Majewski, Banachowicz (58 Leksycki) – Kasenycz.
Czerwona kartka: Herda (7. minuta).

Obiekty Wieczystej - na pierwszym planie boisko treningowe - widziane z ogrodu kościoła parafialnego pw. Matki Bożej Ostrobramskiej. Blok za stadionem - to ul. Meissnera 6.

Wieczysta Kraków. Dlaczego taka nazwa? Zobaczcie otoczenie s...

od 7 lat
Wideo

Magazyn GOL 24 - podsumowanie kolejki Ekstraklasy

Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska