Pawel Panus
Pawel Panus
Koszykarki AZS PK (różowe stroje) są już w gronie ośmiu najlepszych drużyn w I lidze kobiet
Koszykarki AZS PK (różowe stroje) są już w gronie ośmiu najlepszych drużyn w I lidze kobiet Anna Kaczmarz / Dziennik Polski / Polska Press
Krakowianki bez kłopotu wygrały drugi mecz z Basketem Aleksandrów Łódzki, tym razem 84:60, awansując do drugiej rundy play-off.

Po wysokim zwycięstwie w Krakowie zespół Politechniki jechał na rewanż pewny swego. Mecz zaczął się od "trójki" Kamili Ciężadło, następnie dwa rzuty oddała Alicja Grabska i przyjezdne wyszły na prowadzenie (0:7). Po pięciu minutach gry było 4:14 i stało się jasne, że Basket swoja przygodę w play-off zakończy w tym sezonie na pierwszej rundzie.

W drugiej kwarcie skutecznie zagrały Katarzyna Protasiewicz i Katarzyna Homoncik, które zmieniły liderki drużyny i ze swej roli wywiązały się znakomicie. W trudnym momencie, gdy gospodynie zbliżyły się na trzy punkty, ciężar gry wzięły na siebie młode koszykarki Natalia Malaga i Anna Krawiec. Po 20 minutach AZS PK wygrywał 47:30.

W dalszej fazie meczu krakowianki kontrolowały przebieg gry. Starały się oszczędzać siły, sporo rzucały z dystansu i w końcówce udało im się jeszcze powiększyć przewagę nad rywalem, która urosła do 24 punktów.

Basket Aleksandrów Łódzki - AZS Politechnika Korona Kraków 60:84 (12:21, 18:26, 15:13, 15:24)