I liga koszykarzy. Nareszcie! Pierwsza wygrana AZS AGH Kraków

Anna Kaczmarz
Do 5. kolejki kazali czekać koszykarze AZS AGH Kraków na pierwsze zwycięstwo w nowym sezonie. Piątek okazał się jednak dla nich szczęśliwy, bo zasłużenie pokonali na wyjeździe Polonię Bytom 88:77.

Pierwsza kwarta długo toczyła się przy lekkiej przewadze Polonii, która prowadziła od początku. Krakowianie nie pozwalali jednak odskoczyć bytomianom na większą odległość. Na cztery minuty przed końcem pierwszej kwarty za trzy punkty trafił Michał Lis i dał pierwszej prowadzenie AZS AGH w tym meczu (20:18). Jak się miało okazać, drużyna spod Wawelu nie oddała go już do samego końca. Pierwsza kwarta ostatecznie zakończyła się pięciopunktowym prowadzeniem krakowskiej drużyny.

Tak naprawdę o wygranej AZS AGH przesądziła kwarta druga, najlepsza w wykonaniu krakowian. Taka, która pozwoliła im wypracować już dużą zaliczkę. Pod koniec tej części przyjezdni prowadzili w pewnym momencie nawet ponad dwudziestoma punktami (56:35).

Polonia nieco lepiej zagrała w trzeciej kwarcie, w której odrobiła sporo punktów. Przed decydującą kwartą krakowianie prowadzili 68:59. W ostatniej części nie dali już sobie jednak zrobić krzywdy i pierwsze zwycięstwo w sezonie AZS AGH Kraków stało się faktem.

BS Polonia Bytom - AZS AGH Kraków 77:88 (25:30, 12:26, 22:12, 18:20)
Polonia: Piechowicz 20, Wieczorek 13, Szczepanik 11, Sadło 4, Zygmunciak 0 oraz Dąbek 13, Chrabota 8, Jagoda 4, Chorab 3, Krakowiak 1, Deja 0.
AZS AGH: Lis 22, Wydra 12, Zmarlak 11, Sobiech 10, Szmit 9 oraz Rojek 15, Dyrda 7, Abdelaal 2.
Sędziowali: Tomasz Langowski, Marek Ulewiński oraz Adrian Chmielewski.