I liga koszykarzy: Zwycięstwo R8 Basket rodziło się w bólach

R8 Basket AZS Politechnika Kraków
R8 Basket AZS Politechnika Kraków Andrzej Banaś
W meczu 25. kolejki I ligi krakowianie wygrali na wyjeździe.

Krakowianie mogli się czuć faworytami starcia w Siedlcach, gdyż gospodarze okupowali przedostatnie miejsce w tabeli. A jednak łatwo ni emieli. W pierwszej kwarcie napotkali jednak na solidny opór miejscowych. Często musieli gonić wynik, aż wreszcie Siedlce przełamały ich w ostatniej sekundzie.

W kolejnej odsłonie znów było remisowo, ale w 18 min 45:40 dla gości. Dopiero kolejna kwarta przyniosła oddech – od stanu 56:57 po dwóch trójkach Załuckiego i jednej Pełki krakowianie mogli odetchnąć, było 56:66. 10-punktowy zysk pozwolił na większy spokój koszykarz R8 Basket AZS Politechnika Kraków.

W ostatniej kwarcie siedlczanie nie zamierzali dac jednak za wygraną, zniwelowali prowadzenie do stanu 66:70 w 31 min. Malczyk rzutem za trzy na 67:77 przywrócił gościom pewność siebie, ale tylko na chwilę, bo w 37 min było tylko 72:77. Goście jednak „dowieźli” wygraną.

SKK Siedlce – R8 Basket AZS Politechnika Kraków 79:84 (26:24, 17:21, 19:25, 17:14)
Punkty dla krakowian: Pełka 23, Nowakowski 9, Dłuski 8, Malczyk 8, Baran 3 – Hicks 14, Załucki 14, Hajrić 4, Renkiel 1.