I liga siatkarek. 7R Solna Wieliczka odniosła duży sukces. Zwycięstwo w Poznaniu z Eneą Energetykiem dało jej brązowy medal

Aneta Żurek / Polska Press
W rywalizacji o 3. miejsce w I lidze siatkarek 7R Solna Wieliczka po raz trzeci pokonała Eneę Energetyka Poznań - tym razem na parkiecie rywala 3:1 - i zapewniła sobie brązowy medal.

Enea Energetyk Poznań - 7R Solna Wieliczka 1:3 (27:25, 14:25, 20:25, 20:25)
7R Solna:
Monnakmae, Ząbek, Sowisz, Gawlak, Skiba, Grabka,Bąkowska (libero) oraz Jagodzińska, Michalewicz, Szostok.
Stan play-off (do 3 zwycięstw): 0:3.

Po dwóch zwycięstwach u siebie (zmagania toczą się do 3 wygranych) wieliczanki potrzebowały jeszcze tylko jednego sukcesu. Kropkę nad i postawiły już w pierwszym meczu w Poznaniu.

W I secie miejscowe prowadziły 19:15, 20:18. W końcówce była walka, drużyny odbierały sobie prowadzenie: 20:21, 23:21, 24:24. Ostatecznie na przewagi zwyciężyły miejscowe.

W drugiej partii dominowały przyjezdne, szybko wypracowując bezpieczną przewagę: 3:7, 7:16. W trzecim, bardzo wyrównanym secie, wieliczanki od 18:19 zdobył trzy kolejne punkty, a tej zaliczki nie zmarnowały. Podobnie było w czwartej partii (od 18:19 do 18:21).